StoryEditor

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2023: kto w tym roku wygrał ciągnik rolniczy?

  Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest organizowany przez KRUS od 20 lat. Ma na celu podnoszenie świadomości rolników w zakresie bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych, działaniu na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
22.09.2023., 14:09h

Konkurs skierowany jest do właścicieli gospodarstw indywidualnych (niezależnie od wielkości), z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. Do tegorocznej jubileuszowej odsłony zgłosiły się 1062 gospodarstwa, z których jury wyłoniło finałową 16.

Kto wygrał?

Pierwsze miejsce w konkursie KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zajęli państwo Jolanta i Sławomir Tupikowscy z Wólki Zdunkówki w woj. lubelskim. Jak poinformował KRUS, laureaci prowadzą gospodarstwo o powierzchni 210 ha. Zajmują się głównie produkcją roślinną: uprawiają pszenicę, pszenżyto, kukurydzę i rzepak.

II miejsce – Danuta i Zygmunt Stromscy z Kczewa (woj. pomorskie),

III miejsce ex aeuqo – Olga i Tomasz Piotrowscy z Solnej (woj. dolnośląskie), Weronika i Sebastian Błachowie z Bożnowa (woj. lubuskie).

Nagroda specjalna Głównego Inspektora Pracy za stosowanie udogodnień i rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym trafiła do państwa Doroty i Kazimierza Dąbrowskich z Dębowca (woj. podkarpackie).

Ciągnik nagrodą główną

Laureaci wszystkich etapów konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pieniężne. Warto było starać się o zwycięstwo, bowiem zwycięzcy otrzymają ciągnik rolniczy, ufundowany przez prezes KRUS, dr Aleksandrę Hadzik.


Oprac. dkol na podst. gov.pl/MRiRW Twitter/tygodnik-rolniczy.pl

Fot. MRiRW

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:39