StoryEditor

Agritechnica 2019: tygodniowe święto techniki rolniczej tylko na topagrar.pl

Na ten moment czekali wszyscy fani techniki, rolnicy i producenci maszyn. Już jutro w Hanowerze rozpoczynają się najbardziej prestiżowe targi techniki rolniczej – Agritechnica. Udział zapowiedziało blisko 2800 wystawców, w tym 65 firm z Polski.
09.11.2019., 18:11h

Rolnicy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wystaw, ponieważ wszelkie innowacje w maszynach są wprowadzane znacznie szybciej niż przed laty. I choć producenci znaleźli już rozwiązanie zdecydowanej większości problemów w technice rolniczej, to znalezienie odpowiedniego dla pojedynczego gospodarstwa rozwiązania może być trudne – podkreślają organizatorzy targów Agritechnica w Hanowerze. To właśnie w centralnej części Niemiec od 10 do 16 listopada 2019 roku możemy się spodziewać kilkuset światowych premier nowych maszyn. Producenci maszyn rolniczych regularnie planują premiery swoich produktów właśnie odbywające się co dwa lata targi Agritechnica.

W tak ważnym wydarzeniu nie może zabraknąć drużyny redakcji „top agrar Polska”. Już od jutra na naszym portalu specjalnie dla Was będziemy na gorąco relacjonować najciekawsze premiery i wydarzenia targów Agritechnica. Wszyscy subskrybenci naszego newslettera codziennego po każdym dniu targów otrzymają na swoją skrzynkę e-mail wyjątkowy raport.

W tym roku tematem przewodnim targów Agritechnica jest „Globalne rolnictwo - odpowiedzialność lokalna”. Ma on na celu wskazanie odwiedzającym zrównoważonej przyszłości rolnictwa, która będzie wymagała produkcji wystarczającej ilości żywności dla rosnącej populacji świata, przy jednoczesnym zachowaniu zasobów naturalnych. – Obecny model globalnego rolnictwa oznacza, że określone regiony świata specjalizują się i produkują określone uprawy, aby zaspokoić międzynarodowy popyt – mówi Marie Servais, manager targów.

Firmy dostrzegły ten trend i oferują dostosowane systemy i usługi dla poszczególnych lokalizacji, aby umożliwić rolnikom efektywne wykorzystanie zasobów. Firmy pomagają hodowcom działać odpowiedzialnie na poziomie lokalnym, gdzie indywidualny rolnik codziennie decyduje o środkach zarządzania swoją ziemią i uprawami, od uprawy roli, siewu, składników odżywczych i ochrony upraw po zbiory i zintegrowaną logistykę.

Jak mówi Marie Servais, wizyta w Agritechnica da rolnikom z całego świata okazję do zobaczenia przyszłościowych technologii i trendów rozwojowych, które pozwolą im osiągnąć wymagany wzrost zrównoważonej wydajności rolnictwa. Organizatorzy szacują, ze w ciągu tygodnia wystawę odwiedzi blisko 500 tys zwiedzających.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 06:22