StoryEditor

DLG Feldtage 2022 – europejskie trendy w uprawie

Tegoroczne DLG Feldtage odbyły się na zachodnich rubieżach Niemiec. Z powodu pandemii COVID-19 poprzednia tego typu impreza nie odbyła się, jesteśmy zatem po 4-letniej przerwie. Co ciekawego zaprezentowały firmy na targach? Zapraszamy do obejrzenia relacji!

Zachęcamy Państwa do zwrócenia uwagi na kilka elementów. Jednym z nich niewątpliwie jest susza, która dotknęła zachodnie Niemcy (i Francję). Dlatego większość firm, zwłaszcza nasiennych, prezentowała odmiany bardziej tolerancyjne na stres wywołany tym czynnikiem. Jednak największy nacisk organizatorzy kładli na uprawy ekologiczne i sprostanie wymaganiom Europejskiego Zielonego Ładu.

W tym roku zabrakło niektórych wielkich firm fitofarmaceutycznych, ale pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw biotechnologicznych. Cały czas widzimy duży nacisk na wymagane w zazielenieniu mieszanki międzyplonowe oraz rośliny bobowate.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej z Dni Pola DLG.

jd, tcz

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 19:06