StoryEditor

Saletrosan i salmag po mocnych obniżkach! Jakie są ceny nawozów?

W tym tygodniu największe obniżki w cenach nawozów widać na polifoskach, gdzie cena została obniżona nawet o prawie 300 zł na tonie. Podobna tendencja w azotowych, saletra amonowa średnio tańsza o około 100 zł. Jakie są ceny nawozów?
22.05.2024., 10:44h

Od początku września 2023 roku jesteśmy świadkami spadku cen mocznika na giełdzie NOLA, już o 31%. Przyczyną są głównie Indie I ich zapasy na poziomie około 10 mln ton.

Rynek firmy Mosaic i fosforanów

- Fundamenty rolnictwa pozostają konstruktywne, a wskaźniki zapasów zbóż i nasion oleistych do wykorzystania powinny pozostać pod presją w dającej się przewidzieć przyszłości. Podczas gdy fundamenty i ceny kukurydzy i soi ostatnio złagodniały, hodowcy na całym świecie pozostają rentowni – czytamy w raporcie genesisfertilizers.

Oczekuje się również, że wzorzec pogodowy El Nino, zmieni się w La Nina, co stworzy korzystne warunki dla upraw w Azji Południowo-wschodniej, Indiach i Brazylii, to w kolei wpłynie na zwiększenie zużycia nawozów.

Światowe ograniczenia podaży potasu w tym roku najprawdopodobniej nadal będą maleć, ponieważ odnotujemy wyższy eksport z Białorusi i Rosji.

Ceny mocznika w zachodniej Kanadzie kształtowały się w przedziale 775–780 CAD/t DEL. Ceny mocznika na giełdzie NOLA nieznacznie spadły d...

Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 11:41