StoryEditor

Wschód i południe nawiedzą kolejne burze

Burze latem nie powinno nikogo zaskakiwać. Jednak ich częstość występowanie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju można uznać za mobbing pogodowy.
27.07.2020., 13:07h
Mimo dość obfitych opadów w kraju w czerwcu i do trzeciej dekady lipca, wody na polach, w rzekach i jeziorach nie jest zbyt wiele. Kolejne opady powinny więc cieszyć, zwłaszcza rolników, jednak ich forma ulew w zbliżonej lokalizacji powoduje narastanie strat na polach i w zabudowaniach gospodarczych. Dotyczy to głównie gospodarstw na wschodzie, południowym wschodzie i na południu kraju oraz lokalnie w centralnych rejonach


Na wschodzie i południowym wschodzie Polski nie jest więc dla wielu gospodarstw pozytywny nowy komunikat służb meteorologicznych IMGW, ostrzegający przed wystąpieniem następnej fali burz, miejscowo także z gradem. Trwają żniwa, kolejne zbiory traw lub siana, a zatem prognozowana dzisiaj na godziny popołudniowe i wieczorne aura nie sprzyja pracom polowym. Dzięki komunikatowi rolnicy mają jednak kilka godzin czasu na podjęcie decyzji stosownych do sytuacji meteorologicznej (patrz mapa – źródło IMGW).
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 01:35