StoryEditorMateriał promocyjny

Jaki monitoring gospodarstwa wybrać? Jakie kamery dla rolnika są najlepsze? Jak dobrze zabezpieczyć maszyny rolnicze?

Pytania te zadaje sobie pewnie niejeden gospodarz. Monitoring gospodarstwa rolnego to niedroga inwestycja, która bardzo szybko się zwraca i niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość zabezpieczenia sprzętu i maszyn rolniczych przed złodziejami czy wandalami, nadzór nad pracownikami, obserwacja zwierząt hodowlanych np. w okresie zbliżającego się cielenia.
17.03.2021., 12:03h

Inteligentna Elektronika w Gospodarstwie - Monitoring ORLLO

W ofercie ORLLO znajdują się zróżnicowane kamery oraz zestawy kamer – wykorzystujące zaawansowane technologie (np. sztuczną inteligencję). Połączone z dedykowanymi polskimi aplikacjami na telefon, tablet, komputer tworzą nowoczesne systemy monitoringu z podglądem na żywo, alarmami po wykryciu ruchu, dobrym obrazem w nocy i wieloma innymi funkcjami.

Ważne jest też to, czym dane gospodarstwo się zajmuje, bo jest wyznacznikiem, jakiego rodzaju monitoring jest Ci potrzebny. Inny sprzęt jest najlepszy do gospodarstwa, które zajmuje się hodowlą zwierząt, a  inny do uprawy roślin.  Niezależnie od rodzaju potrzeb, ORLLO zapewnia właściwe zabezpieczenie każdemu. Firma ma wieloletnie doświadczenie w produktach z branży CCTV.

Atutem firmy jest PAKIET ORLLO GRATIS, na który składają się:

1.               Bezpłatna polska aplikacja na telefon/tablet/komputer

2.               Bezpłatne aktualizacje aplikacji

3.               Bezpłatne wsparcie techniczne ekspertów ORLLO 

 

Kamery do obory i budynków gospodarskich

Do monitoringu budynków (domu, garażu, obory) można zastosować na przykład zestaw kablowy PoE.

Zestaw do monitoringu PoE z rejestratorem NVR jest łatwy w podłączeniu i daje spore możliwości rozbudowy systemu. Zaletą zestawów PoE jest sygnał wideo i zasilanie w jednym przewodzie. Obraz ciągły lub zdarzenia są zapisywane na dysku twardym, więc mamy dostęp do historii nagrań. Kamery nagrywają w wysokiej jakości, są wodoszczelne, dlatego bez problemu można je umieścić w oborze,  gdzie są szczególne warunki (temperatura, wilgoć, oświetlenie). Zestaw kablowy wymaga pewnych umiejętności monterskich, ale z odrobiną umiejętności na pewno każdy sobie poradzi. Tym bardziej, że ORLLO oferuje bezpłatne wsparcie techniczne posprzedażowe. 

Kamery w oborze dają możliwość ciągłego podglądu, co dzieje się z naszymi zwierzętami. Możemy szybko reagować np. w przypadku wycielenia krowy. Zdjęcie nr 1 obrazuje kamerę, która  umocowana jest na przestawnym stojaku, co daje możliwość zmiany miejsca podglądu z kamery. Kamery obrotowe z zoom-em są sterowane daje z poziomu rejestratora lub aplikacji mobilnej na telefonie. Dzięki tej kamerze możemy skierować podgląd na konkretne zwierzę w oborze i śledzić, co się z nim dzieje. 

                                                                                                                                                                                   

Kolejnym rodzajem kamer są kamery IP WiFi. Montuje się je w zasięgu sieci WiFi i podłącza tylko do zasilania. Kamery bezprzewodowe cieszą się olbrzymią popularnością, gdyż są bardzo łatwe w konfiguracji i montażu. Podgląd z kamer masz z dowolnego miejsca w Twoim telefonie. Kamery wykrywają ruch w monitorowanym obszarze i wysyłają powiadomienia – także na Twój telefon. Obraz z kamer możesz zapisywać na karcie SD zamontowanej w kamerach lub w chmurze. Dzięki temu nawet po zniszczeniu masz dowód zapisany w na dysku wirtualnym. 

Z oferty ORLLO wybierzesz kamery IP WiFi wewnętrzne, zewnętrzne, obrotowe lub statyczne, a także gotowe kompletne zestawy kamer z nagrywarką.
Warto także zwrócić uwagę na kamery IP WiFi z baterią, które posiadają czujnik PIR, nagrywają po wykryciu ruchu na kartę SD i wysyłają alarmy. Kamery z wbudowaną baterią działają do ok. 3 miesięcy bez kablowego zasilania. Po tym czasie należy baterię naładować i korzystać z monitoringu bez prądu przez kolejne miesiące.

Do kamer można podpiąć też panel słoneczny, co jeszcze wydłuży czas ich działania.

 

Kamery GSM do miejsc bez Internetu

 

W większej odległości od domu nie ma zasięgu WiFi. To nie problem! Tu przychodzą z pomocą kamery GSM. Montuje się w nich kartę telefoniczną SIM i mamy zdalny podgląd oraz wszystkie istotne funkcje monitoringu, a także nagrywanie na karcie SD w wysokiej rozdzielczości.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest kamera solarna GSM zasilana z panelu słonecznego. Kamera solarna ma zastosowanie w gospodarstwach, które specjalizują się w uprawie roślin. Zastosowanie jej na polu umożliwia zdalny podgląd upraw, bez konieczności ciągłego przyjeżdżania na miejsce i marnowania cennego czasu.

Często słyszy się też, że uprawy zostały zniszczone przez stado dzików lub inną zwierzynę. Po zainstalowaniu kamery GSM z zasilaniem solarnym zyskujesz podgląd wschodzących upraw, nawet w nocy, kiedy najczęściej dochodzi do ich zniszczenia. Po nagraniu takiego zdarzenia masz dowód, aby dostać odszkodowanie.

W ofercie ORLLO znajduje się też kamera obrotowa GSM. Obrót kamerą zdalnie z poziomu aplikacji to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jedna kamera może patrzeć w różne miejsca.

 

Monitoring Maszyn i Sprzętu Rolniczego

Monitoring ORLLO to nie tylko kamery. Do ochrony maszyn rolniczych warto wykorzystać lokalizatory GPS. Zastosowanie systemu monitoringu GPS ORLLO świetnie sprawdza się w branży rolniczej, a jego zaletą jest niski koszt. Lokalizatory GPS ORLLO są bowiem bezabonamentowe.  Lokalizatory GPS ORLLO wraz z polską bezpłatną aplikacją na telefon pomagają w zarządzaniu flotą maszyn, monitorowaniu pracy pracowników, zabezpieczają przed kradzieżą.

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 18:43