Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

BSE potwierdzony! Brazylia wstrzymuje eksport wołowiny do Chin

Obrazek

No i stało się... doniesienia co do wystąpienia choroby „szalonych krów” w Brazylii potwierdziły się. Mało tego, mowa nie o jednym, a o dwóch przypadkach.

Dominika Mulak8 września 2021, 15:59
Brazylia zawiesiła eksport wołowiny do Chin po potwierdzeniu dwóch przypadków „nietypowej” gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) w dwóch zakładach mięsnych. 

Kraj ten jest największym światowym eksporterem wołowiny, a Chiny są jej głównym klientem, kupującym ponad połowę wolumenu eksportowego tego kraju. - Zawieszenie, które jest częścią paktu na rzecz zdrowia zwierząt uzgodnionego między Chinami i Brazylią i ma dać Pekinowi czas na ocenę problemu, rozpoczyna się natychmiast. Chiny niebawem zdecydują kiedy wznowią import – oświadczyło brazylijskie ministerstwo rolnictwa.

Przypadki zostały zidentyfikowane w zakładach mięsnych w stanach Mato Grosso i Minas Gerais. Stwierdzono, że jest to czwarty i piąty przypadek „nietypowego” BSE wykrytego w Brazylii w ciągu 23 lat.

„Nietypowe” BSE rozwija się spontanicznie i nie jest związane z przyjmowaniem zainfekowanej paszy. Według doniesień ministerstwa, w Brazylii nigdy nie było przypadku „klasycznego” BSE. Oba przypadki zostały potwierdzone w piątek po wysłaniu próbek do laboratorium Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) w Albercie w Kanadzie. Na szczęście nie niesie to za sobą zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Źródło: www.euromeatnews.com
Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)