Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

BSE potwierdzony! Brazylia wstrzymuje eksport wołowiny do Chin

Obrazek

No i stało się... doniesienia co do wystąpienia choroby „szalonych krów” w Brazylii potwierdziły się. Mało tego, mowa nie o jednym, a o dwóch przypadkach.

Dominika Mulak8 września 2021, 15:59
Brazylia zawiesiła eksport wołowiny do Chin po potwierdzeniu dwóch przypadków „nietypowej” gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) w dwóch zakładach mięsnych. 

Kraj ten jest największym światowym eksporterem wołowiny, a Chiny są jej głównym klientem, kupującym ponad połowę wolumenu eksportowego tego kraju. - Zawieszenie, które jest częścią paktu na rzecz zdrowia zwierząt uzgodnionego między Chinami i Brazylią i ma dać Pekinowi czas na ocenę problemu, rozpoczyna się natychmiast. Chiny niebawem zdecydują kiedy wznowią import – oświadczyło brazylijskie ministerstwo rolnictwa.

Przypadki zostały zidentyfikowane w zakładach mięsnych w stanach Mato Grosso i Minas Gerais. Stwierdzono, że jest to czwarty i piąty przypadek „nietypowego” BSE wykrytego w Brazylii w ciągu 23 lat.

„Nietypowe” BSE rozwija się spontanicznie i nie jest związane z przyjmowaniem zainfekowanej paszy. Według doniesień ministerstwa, w Brazylii nigdy nie było przypadku „klasycznego” BSE. Oba przypadki zostały potwierdzone w piątek po wysłaniu próbek do laboratorium Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) w Albercie w Kanadzie. Na szczęście nie niesie to za sobą zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Źródło: www.euromeatnews.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy