StoryEditor

Co dalej z aferą mleczną w Gostyniu? Prezes mleczarni z absolutorium

Nie milkną echa zatrzymania przez policję kolejnych jedenastu dostawców i pracowników mleczarni w Gostyniu w związku z tzw. aferą mleczną. Tymczasem podczas dzisiejszego walnego zebrania przedstawicieli i rady nadzorczej spółdzielni sprawie poświęcono zadziwiająco mało czasu.
30.07.2020., 22:07h

Opóźnione o kilka miesięcy przez pandemię koronawirusa walne zebranie członków Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu zbiegło się w czasie z kolejnymi zatrzymaniami do których doszło 14 lipca br. W jednym z punktów sprawozdania do sprawy odniósł się Grzegorz Grzeszkowiak, prezes SM w Gostyniu.

Poszkodowana mleczarnia

– W dniu 17 września 2019 r. o godz. 4.00 rano weszła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie o doprowadzenia w okresie od 1 sierpnia do 31 listopada 2018 r. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości poprzez wprowadzanie w błąd o ilości odebranego mleka producentów mleka, a następnie dostarczonego do spółdzielni i spowodowania tym strat 6 880 200 zł. Zostało w tamtym czasie zatrzymanych 11 osób. Postępowanie wtedy dotyczyło wymienionych 55 osób (kierowcy, dostawcy, pracownicy laboratorium). Spółdzielnia ma w tej sprawie status pokrzywdzonego, co umożliwiło wgląd do akt sprawy. Na tej podstawie zgodnie z Kodeksem Pracy zostało zwolnionych dyscyplinarnie 15 kierowców i 1 pracownik laboratorium badający surowiec. Natomiast podczas Rady Nadzorczej 9 listopada 2019 r. pozbawionych członkostwa zostało 12 o...

Pozostało 58% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 12:20