StoryEditor

Nowa Zelandia: orzeczenie sądu w sprawie wypadku w rzeźni

Wyrok po wypadku w nowozelandzkiej rzeźni. Firma ukarana przez sąd na ponad 250 tys. dolarów!
05.07.2020., 08:07h
33-letnia matka czwórki dzieci pracowała w zakładzie przetwórczym Fresh Meats NZ w miejscowości Napier w północo-wschodniej części Nowej Zelandii. Nad ranem 22 listopada 2018 roku, podczas prac porządkowych jej ręka dostała się w łańcuchy na taśmie produkcyjnej. Wypadek był bardzo nieszczęśliwy. Jak oświadczyła w miniony piątek br. przed sądem, jej ramię prawie zostało zerwane i zwisało jedynie na kawałku skóry. Kobieta została zakleszczona między dwa łańcuchy w tak niefortunny sposób, że inni pracownicy firmy uwalniali ja przeszło 10 minut.

Z wiadomych przyczyn wypadek stał się przyczyną nie tylko fizycznego, ale i emocjonalnego bólu. Bo choć po licznych operacjach dłoń i nadgarstek kobiety zostały zrekonstruowane, prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełnej sprawności. Tym bardziej, że wypadek dotyczył ręki, która była dominująca (kobieta była praworęczna). Emocje dały się we znaki również podczas wygłaszanego przez poszkodowaną przed sądem oświadczenia, które ostatecznie musiał dokończyć prawnik.

Zgodnie z wyrokiem sędziego, firma Fresh Meats NZ została ukarana grzywną w wysokości 253 tys. dolarów nowozelandzkich, ...
Pozostało 49% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 03:59