StoryEditor

Gigantyczny wół Tommy podbija serca na TikToku!

Czystorasowy wół brown swiss Tommy jest jednym z największych zwierząt w swoim gatunku odnotowanym na gospodarstwie. Przy swojej imponującej posturze jest bardzo łagodny i przyjazny. Zobacz, jakie rekordowe rozmiary może osiągać bydło! 
23.01.2023., 16:01h

Łagodny gigant

Dwunastoletni Tommy, wół czystej rasy Brown Swiss, to jeden z największych przedstawicieli swojego gatunku. Mierzący ponad 1,8 m i ważący niemal 1400 kg gigant to łagodne, spokojne i przyjazne zwierzę, jak mówią o nim właściciele i pracownicy gospodarstwa. 

@dairygoatmother Replying to @casey_hubble I’m 5”4’ tall so you can see a comparison of another person besides my dad next to Tommy. #tommytheox #firemanfarmer #brownswiss ♬ original sound - Laurie CJego właścicielka, Laurie Cuevas, znana na TikToku jako DairyGoatMother, dzieli się z ponad 245 tysiącami obserwujących codziennym życiem na farmie, której Tommy jest maskotką i wizytówką. Kobieta ma go od kiedy był dwudniowym cielakiem.

@dairygoatmother Replying to @melissa420coplin he was adorable!!! ???????????? #tommytheox #babytommy #farmtok ♬ original sound - Laurie C

Fanów Tommy‘ego na TikToku przybywa

TikTokowy celebryta ma rzesze fanów, którzy śledzą jego życie na gospodarstwie i przyjaźń między wołem a właścicielami i innymi mieszkańcami farmy w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. 

@dairygoatmother Replying to @beckie_theginger Selfie with Tommy, a smooch and a quick boop on the snoot #tommytheox #boopthesnoot ♬ original sound - Laurie C

@dairygoatmother My 77 yr old dad and his Ox Tommy. Does friendship get any more pure than this ?? #tommytheox #firemanfarmer #farmtok #smallbunyan #tiktoxen ♬ original sound - Laurie C

Wielki wół, ale... nie największy!

Wbrew pozorom, Tommy nie jest największym odnotowanym osobnikiem spośród zwierząt hodowlanych. W 2018 roku internet obiegły zdjęcia ogromnego woła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej z Australii. 194 centymetrowy Knickers, wtedy siedmioletni i ważący 1,4 tony wół trafił do gospodarstwa w południowo-zachodniej Australii jako "trener" stada: posłuszny i łagodny gigant kierował stadem i niejako uczył nowe sztuki zachowania na wybiegu i w oborze. Jego właściciel, Geoff Pearson kupił go za jedyne 400 dolarów. Postanowił nie sprzedawać zwierzęcia do ubojni, bo jego ogromne rozmiary uniemożliwiłyby ubój w standardowym zakładzie. Zamiast tego hodowca zdecydował się pozwolić Knickersowi żyć "długo i szczęśliwie".

Większy od Tommy‘ego Knickers nadal nie jest jednak największym zarejestrowanym przedstawicielem gatunku: tytuł największego (żyjącego) zwierzęcia spośród bydła hodowlanego (Bos taurus) od 2010 roku należy do włoskiego woła Bellino rasy Chianina. Rekordzista mierzy aż 2,027 metry!
al
źródło: TikTok, PerthNow, Twitter

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 08:20