StoryEditor

Młode byki czystorasowe i krowy poszukiwane

Po sierpniowych podwyżkach, wrzesień przyniósł stabilizację ceny. Największe zapotrzebowanie jest na młode byki czystorasowe i krowy – w tym asortymencie w ostatnich dwóch tygodniach zaobserwowaliśmy lekką korektę ceny w górę.
08.09.2017., 13:09h

Zwyczajowe jesienne podwyżki cen żywca wołowego w tym roku mieliśmy w środku lata. Wołowina zaczęła drożej już na początki sierpnia i pod koniec miesiąca cena ustabilizowała się na dość wysokim poziomie – niektóre zakłady płaciły o 0,5 – 0,7 zł/kg więcej niż miesiąc wcześniej. Początek września niewiele zmienił – zapotrzebowanie eksportowe jest na wyrównanym poziomie, stąd brak niespodzianek w tym tygodniu. Dość duże zapotrzebowanie płynie z Turcji, ale póki co rynek europejski nadąża z jego zaspokojeniem. 

Byki powyżej 13 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,60 złnetto/kg, a najniższa to 12,45 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,70 zł netto/kg, a minimalnie 6,60 złnetto/kg.

Krowy znów wysoko

Cena krów znowu rośnie. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 12,20 zł netto/kg, a najniższa 11,00 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,00 zł netto/kg, a minimalnie 5,20 zł netto/kg.    mwie

Sprawdź, jak za bydło płacą skupy w Polsce!

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 04:15