Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Pożar chlewni w Barze, w powiecie gryfińskim

Obrazek

Przez kilka godzin strażacy gasili pożar w chlewni w miejscowości Bara, w powiecie gryfińskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zginęło kilkaset świń!

Anna Kurek6 października 2021, 10:27
Dramatyczny pożar wybuchł tej nocy, przed godziną 23, w niewielkiej miejscowości Bara, w jednej z chlewni należącej do Goodvalley. Jak przekazali mediom strażacy ogień strawił 2/3 budynku, w którym znajdowała się porodówka. Na fermie w sumie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy świń.

Na miejsce zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej z Gryfina, Myśliborza, Szczecina oraz OSP z Myśliborza oraz Morynia. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin. Strażacy nie tylko gasili ogień, ale też starali się uratować jak największą liczbę zwierząt z płonącego budynku. Działania strażaków zakończyły się dziś, około 5 nad ranem.

Niestety, pomimo kilkugodzinnej, dramatycznej walki z ogniem budynek w większości spłonął. Nadal trwa szacowanie strat, jednak już teraz strażacy twierdzą, że życie w pożarze straciło co najmniej kilkaset świń: loch i prosiąt.

Fot. Chojna24.pl, top agrar Polska


1 z 1
Ferma w Barze jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Według strażaków ogień strawił 2/3 budynku, w którym znajdowała się porodówka. Zginęło kilkaset zwierząt: loch i prosiąt

Ferma w Barze jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Według strażaków ogień strawił 2/3 budynku, w którym znajdowała się porodówka. Zginęło kilkaset zwierząt: loch i prosiąt

Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)