StoryEditor

Protest w Inspekcji Weterynaryjnej będzie kontynuowany

Związki zawodowe po wczorajszym spotkaniu z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim uznały, że rozmowy były trudne i nie nastroiły optymistycznie. Wezwały swoich członków do pełnej gotowości w celu zaostrzenia protestu.
11.01.2019., 22:01h
W ministerstwie rolnictwa odbyły się długo oczekiwane negocjacje między Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej a stroną rządową. W spotkaniu oprócz ministra Ardanowskiego wzięli udział wiceminister Szymon Giżyński oraz Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.

Celem spotkania była rozmowa na temat postulatów zgłoszonych przez OZZPIW,  które dotyczą poprawy sytuacji finansowo-kadrowej Inspekcji Weterynaryjnej. Pod koniec zeszłego roku prawie połowa pracowników Inspekcji Weterynaryjnej podpisało się pod wnioskami o podwyżki adresowanymi do Premiera Mateusza Morawickiego. Odpowiedzi nie było, a do spotkania w ministerstwie rolnictwa w sprawie płac doszło dopiero teraz.

Podczas ponad trzygodzinnego spotkania ze strony ministerstwa rolnictwa padły pewne zobowiązania, jednak zdaniem OZZPIW muszą one jeszcze przybrać formę pisemną, która będzie zaakceptowana przez obie strony. Minister zadeklarował kwotę 40 mln zł z przeznaczeniem na wzrost wynagrodzeń. – Jest to oczywiście kwota nie zabezpieczająca naszego zapotrzebowania. Jednak nie możemy uwierzyć tym deklaracjom, dopóki nie zostaną zrealizowane – mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW. 

Minister Ardanowski zapowiedział, że podobne spotkania z OZZPIW będą teraz odbywać się cyklicznie. Zadeklarował również podjęcie działań na rzecz poprawienia sytuacji finansowej pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Ale o zakończeniu protestu nie ma na razie mowy. – Rozmowy były trudne i nie nastroiły nas do końca optymistycznie. Informujemy, że decyzją Zarządu OZZPIW protest nadal będzie kontynuowany. Apelujemy również do lekarzy weterynarii o gotowość do zaostrzenia protestu. Prosimy o śledzenie naszych dalszych komunikatów i informacji – mówi Sara Meskel z OZZPIW.
„Nie” dla PIBŻ
Podczas spotkania padła po raz kolejny deklaracja dotycząca Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. – Podjąłem decyzję, że nie będzie łączenia inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności. Jestem po rozmowach z ministrem zdrowia, z szefem Państwowej Inspekcji Sanitarnej i z szefami związków zawodowych – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.   wk
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:36