StoryEditor

Agritechnica 2019: Zmiany w zarządzie Fendt

Na kameralnej konferencji prasowej podczas trwającej Agritechniki, w której Polskę reprezentowała tylko nasza redakcja zarząd AGCO ogłosił zmiany w kierownictwie marki Fendt.
13.11.2019., 13:11h
Po dziesięciu latach przewodniczeniu marce Fendt z funkcji prezesa marki z końcem grudnia 2019 roku ustępuje Peter Josef-Paffen. Zasłużony dla marki Fendt prezes przechodzi na emeryturę. Jego stanowisko z dniem 1 stycznie 2020 roku obejmie Christoph Gröblinghoff, który przez ostatnie pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa do spraw zarządzania marką i rozwoju sieci dilerskiej Fendt w Europie i środkowym Wschodzie. Oznacza to, że Christoph Gröblinghoff od początki roku będzie kierował wszystkimi operacjami strategicznymi dla marki Fendt w obszarze EMA (Europa i środkowy wschód) oraz będzie zarządzał wszystkimi fabrykami AGCO na terenie Niemiec.
Związany z rolnictwem 
Przyszły prezes Fendt od lat związany jest z rolnictwem. Po ukończeniu studiów rolniczych rozpoczął pracę w JI Case GmbH w Neuss. Następnie zmienił pracodawcę i przeniósł się do Raiffeisen Waren-Zentrale Rhein-Main eG w Kolonii, gdzie odnosił duże sukcesy. Od 2014 roku pracuje w AGCO.

- Peter-Josef Paffen odegrał znaczną rolę w sukcesie i blasku marki Fendt, z
doskonałymi perspektywami na przyszły globalny wzrost. W imieniu swoim, Zarządu
AGCO, Rady Nadzorczej Fendt, Rady Pracowników i wszystkich pracowników
AGCO na całym świecie pragnę jak najszczerzej podziękować Peterowi-Josefowi
Paffenowi za jego wspaniałą pracę. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na
przyszłość, a zwłaszcza o wiele więcej wolnego czasu, by mógł się cieszyć swoją
niedawno odkrytą pasją do polowań i innymi oczekującymi go przedsięwzięciami -
powiedział Martin Richenhagen przewodniczący AGCO.

Wraz z prezesem Fendt z zarządu marki odchodzi Michael Gschwender, dotychczasowy dyrektor finansów i IT. Swoje stanowisko piastował od 2003 roku. Michael Gschwender pokonał bardzo rzadką drogę od praktykanta do dyrektora zarządzającego w tej samej firmie. Wraz z marką Fendt związany jest od aż 48 lat. Na stanowisku wraz z początkiem roku zastąpi go Ingrid Bussjaeger-Martin. Przez ostatnie 21 lat pracowała na różnych stanowiskach w AGCO.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 08:05