StoryEditor

Komunalny Kuhn z wysięgnikiem

Kompaktowe kosiarki wysięgnikowe Agri-Longer GII przeznaczone są dla gospodarstw indywidualnych lub firm utrzymujących zieleń - do 250 godz. na rok.
19.02.2017., 18:02h

W nowych modelach Agri-Longer GII są rozwiązania, które dotychczas oferowano w bogatszych wersjach Multi-Longer 4844P. W standardzie kosiarki mają blokadę zabezpieczającą przegub ramienia, który umożliwia pracę z wysięgnikiem obróconym o 116 stopni do tyłu. Pozwala to wykaszać trudnodostępne miejsca. Układ napędowy rotora głowicy tnącej dysponuje mocą 45 KM.
Maszyny mają dwie wersje wysięgnika: 5 lub 6 m. Pierwszy model przeznaczony jest do wykaszania wąskich ścieżek, a drugi do zadań wymagających większego zasięgu. Kosiarki mogą mieć hydrauliczne/elektryczne sterowanie niskociśnieniowe, pozwalające na elastyczną pracę. Jeśli potrzebny jest tańszy model można zdecydować się na sterowanie linkami. Maszyny mają napęd pasowy lub bezpośredni.
W standardzie jest półautomatyczna belka zaczepowa ze stabilizatorami, co ułatwia zawieszanie. Można też zamówić indywidualnie dopasowane zaczepy.
Producent wskazuje na wzmocnioną konstrukcję wysięgnika wykonaną z wysokojakościowej stali. Głowica tnąca o szerokości 1,2 m ma uniwersalny rotor wyposażony w 60 noży w kształcie litery Y. Równomierne ich zużycie zapewnia dwukierunkowy rotor. Duża chłodnica o mocy 12 kW pozwala na pracę układu napędowego w każdych warunkach. Tę i kilka innych maszyn marki Kuhn będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.
oprac. jj

Fot. firmowe

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 08:57