StoryEditor

Maszyny zielonkowe Fendt

Fendt wprowadza do oferty pełną paletę maszyn zielonkowych. Do kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek już niedługo dołączy przyczepa zbierająca.
17.09.2015., 12:09h

Fendt wprowadza do oferty pełną gamę maszyn do zbioru pasz zielonych. Kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki będą produkowane w bawarskiej miejscowości Feucht, gdzie mieszczą się zakłady Fella, która należy także do koncernu AGCO. Oferta obejmować będzie kosiarki bębnowe Fendt Cuter o szerokości od 2,20 do 3,26 m, a także dyskowe Fendt Slicer o szerokości od 1,66 do aż 9,30 m. Najszersze maszyny do zestaw trzech kosiarek w tym sprzęt zawieszony na przednim TUZ. Twister to przetrząsacze, które będą dostępne w szerokościach od 4 do 17,5 m. Zgrabiarki Former mogą mieć 1, 2 lub 4 karuzele, a szerokość robocza sprzętu wynosi od 3,40 do 12,5 m. Wszystkie maszyny zielonkowe dostępne będą w sprzedaży od połowy 2016 r.
Nowością w ofercie Fendt, która jest jeszcze prototypem jest elektrycznie napędzana, czterokaruzelowa zgrabiarka Former 12555X. Kolejną nowością Fendt, która zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w listopadzie na Agritechnice będą przyczepy zbierające.
dk

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 16:11