StoryEditor

Nowa brona mulczowa

Firma Agro-Masz przygotowała nową bronę mulczową o szerokości roboczej 7,5 m.
19.08.2016., 15:08h

Choć do wystawy Agro Show w Bednarach jeszcze miesiąc firmy już informują, co tam pokażą. Jedną z nich jest Agro-Masz, który nie tylko wystawi bronę mulczową i siewnik do uprawy uproszczonej, ale będzie je można zobaczyć na poletku pokazowym.

Zadaniem wspomnianej brony mulczowej jest takie spulchnienie ścierniska, aby zniszczyć płytko zakorzenione chwasty, samosiewy i stworzyć warunki do wschodów wysiewanego poplonu. Sprzęt wyrównuje pole i równomiernie zgrabia resztki pożniwne, jak również płytko przykrywa nasiona poplonów. Brona może służyć również do przygotowywania pola w uproszczonej uprawie bezorkowej i w siewie bezpośrednim.

Brona mulczowa jest pomocna także w pielęgnacji użytków zielonych. Zapewnia wygrabienie i roztrząśnięcie resztek roślinnych, nacięcie  darni, częściowe zniszczenie chwastów oraz niwelację kretowisk.

Dane techniczne są następujące: szerokość robocza wynosi 7,5 m, a transportowa 2,8 m. Zęby rozstawione są co 60 mm, a talerze co 365 mm. Firma wyjaśnia, że prędkość robocza może dochodzić nawet do 20 km/h. Sprzęt wymaga ciągnika o mocy 120-170 KM.
oprac. jj

Fot. firmowe

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 01:13