StoryEditor

Nowy odbiornik StarFire 7000

Nowy odbiornik StarFire 7000 firmy John Deere umożliwia przejście na rozwiązania rolnictwa precyzyjnego bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu. Odbiornik oferuje dokładność sygnału RTK na poziomie +/- 2,5 cm.
22.03.2022., 14:03h

Coraz więcej rolników chce korzystać z precyzji RTK, ale bez ponoszenia większych inwestycji początkowych. Firma John Deere zaoferowała nowy odbiornik StarFire 7000 z nowym sygnałem korekcyjnym StarFire RTK. Sygnał można w łatwym sposób aktywować, kupując licencję odnawialną bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywację.


Jak informuje producent, czas pobierania sygnału wynosi mniej niż 10 minut, co pozwala na szybsze rozpoczęcie pracy w terenie, niż miało to miejsce wcześniej. Powtarzalność w zakresie zarejestrowanych granic pola wynosi co najmniej pięć lat, dzięki czemu można tworzyć linie prowadzenia i trasy w tym samym miejscu na potrzeby kolejnych upraw. `Granice pola można wykorzystywać w celu precyzyjnego i automatycznego włączania oraz wyłączania sekcji belki opryskowej.

 

 

Nowy odbiornik, podobnie jak poprzednie modele, oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i można go zmodernizować do mobilnej oraz radiowej wersji RTK. Odbiornik StarFire 7000 oprócz sygnałów GPSGLONASS odbiera sygnały systemów nawigacji satelitarnej GalileoBeidou. Pozwala to bez dodatkowych kosztów uzyskać większą moc sygnału i niezależność od czynników zakłóceniowych, wynikających na przykład z zacienienia przez drzewa.

Odbiornik jest dostępny w wersjach uniwersalnej/przenośnejzintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny umożliwia elastyczne zastosowanie. Dzięki uchwytom po bokach można go przenosić z jednej maszyny do drugiej lub do innego narzędzia. Odbiornik może współpracować z nowymi i eksploatowanymi już maszynami.

 

W celu zmniejszenia ryzyka kradzieży, John Deere umożliwia użytkownikom skonfigurowanie kodu PIN. Kod PIN można zdefiniować na potrzeby dwóch poziomów dostępu, na przykład dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z mechaniczną blokadą, a odbiornik można zdemontować po zakończeniu pracy i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

 

Nowy odbiornik StarFire 7000 w wersji zintegrowanej będzie można zamawiać z nowymi kombajnami serii X z roku modelowego 2023. Jako rozwiązanie uniwersalne do montażu u klienta będzie dostępny w sezonie zimowym 2022/23.

 

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 12:37