StoryEditor

Nowy punkt sprzedaży i serwisu Agrihandler (FILM)

Oficjalne otwarcie punktu dealerskiego Agrihandler w Skarbmierzu k. Brzegu na Opolszczyźnie było ostatnim tegorocznym spotkaniem z klientami po całorocznym cyklu pokazów Agrihandler Demo Tour. Nowy punkt w Skarbmierzu zastępuje dotychczasowy, który zlokalizowany był w pobliskim Brzegu.
07.12.2021., 19:12h

Agrihandler stawia na promocje maszyn w formie pokazów. W tegorocznym cyklu Agrihandler Demo Tour firma zorganizowała aż 8 pokazów w różnych regionach kraju. Agrihandler to młoda firma, której korzenie wywodzą się z firmy Interhandler. Oferta Agrihandler obejmuje marki: JCB, Steyr, Veenhuis, Schuitemaker, Amazone, Evers Agro, Horizon, Elho, CHD, Naio, Lyckegard. Firma ma aż 16 oddziałów rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Maszyny JBC dla rolnictwa

Otwarciu nowego punktu w Skarbmierzu towarzyszyła prezentacja maszyn JCB adresowanych dla rolnictwa. Pierwszym punktem były zyskujące z roku na rok na popularności ładowarki kołowe. Prezentację rozpoczęto od najmniejszej miniładowarki JCB WLS 403 Plus, której wysokość podnoszenia w zależności od zastosowanego ramienia wynosi 2,88 lub 3,09 m. Prezentację maszyn tego typu zakończyła duża ładowarka kołowa JCB WLS 435 S, której masa wynosi niemal 15 ton. Producent informuje, że ta wydajna maszyna dysponuje udźwigiem ponad 5,6 t, a wysokość podnoszenia wynosi nieco ponad 4 m. Ładowarkę wyróżnia imponująca siła wyrywania ponad 11,5 t, oczywiście gdy maszyna stoi na wprost. Napędza ją silnik Cummins o mocy 256 KM, a napęd przenoszony jest przez przekładnię typu PowerShift z 6 biegami. Ładowarka uzyskuje na drodze prędkość maksymalną 48 km/h. 

Ładowarki kołowe z teleskopem

Maszyną wyróżniającą się w gronie maszyn kołowych był model JCB TM 180. To ładowarka kołowa wyposażona w ramię teleskopowe. Pracownicy firmy Agrihandler informują, że maszyny o tej konstrukcji bardzo szybko zyskują coraz szersze grono użytkowników. Model JCB TM 180 to najmniejsza ładowarka kołowa z teleskopem. Napędza ją silnik Koehler o mocy 64 KM, a hydraulika zasilana jest pompą zębatą o wydatku 64 l/min. Napęd przenoszony jest na koła hydrostatycznie, do dyspozycji są dwa biegi: I bieg – maksymalnie 6 km/h, II bieg maksymalnie 20 km/h. Udźwig ładowarki wynosi 1800 kg, a maksymalna wysokość podnoszenia 4,5m. Największa ładowarka JCB z serii TM to model TM 420. Maszyna ma silnik o mocy 152 KM i dysponuje udźwigiem 4200 kg.

Nowy model teleskopowy 538-70 AgriXtra

Ładowarka JCB 538-70 AgriXtra to nowa maszyna w rodzinie ładowarek teleskopowych JCB. Prezentowana w Skarbmierzu ładowarka wyposażona była w przekładnię Dual Tech VT. Wyróżnia ją hydrostyczny napęd w zakresie prędkości od 0 do 19 km/h. Dzięki temu podczas prac załadunkowych maszyną można bardzo precyzyjnie pracować. Podczas jazdy na drodze z prędkością od 19 do 40 km/h napęd przenoszony jest w pełni mechanicznie. Zapewnia to znacznie niższe spalanie w czasie przemieszczania się po drogach. 

Ładowarka JCB 538-70 AgriXtra dysponuje maksymalnym udźwigiem 3800 kg, a maksymalna wysokość unoszenia to 7,01 m. Udźwig przy maksymalnie wysuniętym teleskopie wynosi 1400 kg. Ładowarkę napędza silnik JCB o pojemności 4,8 l i mocy 132 KM. Maksymalny moment obrotowy 550 Nm osiągany jest przy 1500 obr./min. 

Ładowarki teleskopowe JCB od 2019 roku wyposażone są standardowo w nową kabinę CommandPlus. Wyróżnia ją joystick do obsługi ramienia połączony z podłokietnikiem, a także intuicyjny w obsłudze panel przełączników. 

Nowość: Ładowarka na prąd!

Wisienką na torcie podczas prezentacji w firmie Agrihandler była napędzana elektryczne ładowarka teleskopowa JCB 525-60E. Maszyna zbudowana na standardowej ładowarce ma akumulatory litowo-jonowe o pojemności 24 kWh, co zdaniem producenta wystarcza na ciągłą pracę przez 3,5 godziny.

Więcej o elektrycznej ładowarce JCB 525-60E piszemy TUTAJ.

Wielozadaniowe ciągniki JCB Fastrac

W Skarbmierzu prezentowano ciągnik JCB Fastrac 4220. To największy model serii Fastrac 4000, który dysponuje mocą 220 KM. Ciągnik rozwija prędkość 60 km/h, wyróżnia się konstrukcją ramową i w pełni amortyzowaną osią przednią i tylną. Silnik i przekładnia zamocowane są w ramie, a dzięki niezależnej amortyzacji obu osi nie są przenoszone na te podzespoły żadne wstrząsy z podłoża. Osie amortyzowane są hydro-pneumatycznie i mają wbudowany układ samopoziomowania. Hamulce tarczowe wyposażone są w układ ABS, a rozkład masy wynosi dokładnie 50/50 na os przednią i tylną. JCB Fatstrac 4220 oferuje aż 6 trybów skrętu kół. 

Pod maską pracuje silnik AGCO Power o pojemności 6,6 l i mocy znamionowej 220 KM. Napęd przenoszony jest przez przekładnię bezstopniową ML180. W standardzie są 4 prędkości WOM. 

Dopełnieniem oferty ciągników Fastrac jest seria 8000. Obejmuje ona dwa modele 8290 i 8330. Flagowy model dysponuje mocą znamionową 340 KM i przekładnią bezstopniową ML 260. Prędkość maksymalna ciągników serii Fastrac 8000 wynosi 70 km/h. 

Fot. Konieczka

Film: Mariusz Drożdż

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 16:14