StoryEditor

V Forum Rolników i Agrobiznesu: innowacje Kuhn pozwalające spełnić wymogi WPR

Spełnienie nowych wymogów WPR będzie dużym wyzwaniem dla rolnictwa, zwłaszcza w zakresie ochrony roślin. Tutaj kluczowe będzie łączenie chemicznych zabiegów z wykorzystaniem ograniczonej listy dostępnych substancji aktywnych z przemyślanymi zabiegami uprawowymi.
03.12.2020., 14:12h
- Największym wyzwaniem nowej WPR będzie ochrona roślin – mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający firmy Kuhn Maszyny Rolnicze. Nowe przepisy nakładać będą na rolników zmniejszenie wykorzystania środków ochrony roślin o 50%, poza tym z roku na rok kurczy się lista dostępnych substancji aktywnych. Dlatego przemyślane i precyzyjnie wykonane zabiegi uprawowe będą odgrywać dużą rolę nie tylko w walce z chwastami, ale także chorobami grzybowymi.

Spełnienie nowych wymogów ułatwiają maszyny wykorzystujące nowoczesne technologie. Najlepszym przykładem jest wykorzystanie GPS podczas nawożenia i ochrony roślin, zwłaszcza na klinach.

Kolejna innowacja, którą Kuhn zamierza wprowadzić na rynek w roku 2022/2023 to technologia oprysku punktowego I-Spray podczas aplikacji herbicydów. Ważnym punktem nowej maszyny będzie tworzenie przez opryskiwacz mapy zachwaszczenia na każdym polu, która wskaże fragmenty pola z dużą presją chwastów. To kluczowa informacja, która podpowiada jak mechanicznie walczyć z chwastami po zbiorze lub z wykorzystaniem technik mechanicznych w kolejnych latach np. w uprawach rzędowych.

Zobacz cały wywiad!
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 09:28