StoryEditor

Väderstad osiągnął rekordowy obrót

Rok 2020 zapiszę się po raz kolejny w historii Väderstad. Szwedzki producent maszyn do uprawy i siewu odnotował po raz kolejny wzrost obrotów, tym razem do poziomu 340 mln euro.
26.12.2020., 09:12h

Väderstad informuje, że mimo napływających ze wszystkich stron trudności związanych z pandemią udało zwiększyć się obroty o 1,5% w odniesieniu do poprzedniego roku rachunkowego (obrót w 2020 r. wyniósł 340 mln euro). Zysk operacyjny firmy w 2020 r. wyniósł 21,2 mln euro i jest wyższy o 4 mln euro czyli 23,2% niż w roku 2019. „Nasza przerwa wakacyjna w produkcji była o 2 tygodnie dłuższa niż co roku, wszyscy pracownicy otrzymali 2 tygodnie extra urlopu” – mówi Nickels Bjerser odpowiedzialny za finanse w Väderstad. To był bardzo trudny rok dla całej branży, który zapamiętamy zwłaszcza z powodu odwoływanych imprezach targowych.

Mimo nieustających trudności firma zwiększyła obroty na wielu rynkach, przede wszystkim w Kanadzie, Szwecji, Niemczech, Francji i Rosji. Firma zwiększyła także zatrudnienie.

Dobry wynik finansowy Väderstad to zasługa rosnącej na wielu rynkach popularności siewnika precyzyjnego Tempo. Kolejna maszyna to brona talerzowa Carrier CrossCutter Disc, która przeznaczona jest do ultrapłytkiej uprawy. Rolnicy w wielu krajach dostrzegają korzyści z bardzo płytkiej uprawy.

Źródło: Agro-Europe

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 09:04