StoryEditor

AgroVerifis: przepis na firmę usługową

Z wielu możliwości zainwestowania kilkunastu milionów złotych Bernard Leoniak, właściciel prężnie działającej firmy Verifis, produkującej meble sklepowe, przed dwoma laty wybrał usługi rolnicze, tworząc firmę-córkę AgroVerifis.
19.12.2020., 00:12h

Kompleksowe usługi – od siewu po zbiór, pakiety usług i niekonwencjonalne podejście wyróżniają firmę usługową AgroVerifis. Przedsiębiorczy usługodawca na własnym przykładzie buduje model funkcjonowania firmy usługowej do powielenia w różnych regionach kraju.

Przełamać stereotypy

– Zapotrzebowanie na usługi rolnicze jest gigantyczne i możliwości rozwoju podobnych firm są duże, tylko w świadomości wielu rolników trzeba przełamać pewne stereotypy, szczególnie w zakresie nieuzasadnionej ekonomicznie chęci posiadania rozbudowanego parku maszyn – mówi Damian Komar, kierownik działu usług firmy AgroVerifis, z miejscowości Wyrozęby Podawce, niedaleko Sokołowa Podlaskiego w województwie mazowieckim. To region z dużą produkcją mleka. Firma wychodzi z założenia, że rolnik utrzymujący krowy mleczne powinien się skupić na tym, z czego ma pieniądze, czyli jak najlepszej produkcji mleka, a nie poświęcać dużo czasu na pracę w polu, gdzie można go zastąpić i wykonać pracę nowoczesnym i wydajnym sprzętem. Dla firmy liczy się też efektywne wykorzystanie drogich maszyn.

– W sezonie zawieszonym na jednym ciągniku zestawem trzech kosi...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 13:44