StoryEditor

Väderstad zakończył rok na sporym plusie

Dział finansów w firmie Väderstad może spać spokojnie. Szwedzki producent maszyn rolniczych zamknął poprzedni rok z 12-procentowym zyskiem netto. 
22.03.2018., 15:03h
Na korzystny wynik podsumowujący 2017 rok wpływ miał przede wszystkim 12-procentowy wzrost sprzedaży. Zdaniem dyrektora ds. Marketingu i sprzedaży firmy Väderstad, Matthias’a Hovnert’a pozytywny rozwój był częściowo wynikiem dobrze prosperującego rynku maszyn rolniczych w wielu krajach. Przyczyniła się do tego zarówno ekspansja na nowe rynki, jak również rozwój dotychczasowych. Warto podkreślić, ze Väderstad uruchomił nowe kanały sprzedaży w Rosji i na Ukrainie. Poza tym firma osiągnęła bardzo dobre wyniki na rynkach Szwecji, Anglii oraz Rumunii.

Jak podaje firma, w 2017 roku osiągnięto łączny obrót na poziomie 225 mln euro, z czego około 90 % stanowił eksport. 

Pozytywna sytuacja na rynku i optymistyczne perspektywy na przyszłość, skłoniły kierownictwo firmy do kolejnej inwestycji w rozbudowę szwedzkiej fabryki. Mowa o nowym budynku o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Nowy budynek pomieści sprzęt do zautomatyzowanego wycinania laserowego elementów metalowych, co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne. W nowym budynku znajdą się również pomieszczenia biurowe, szatnie i pomieszczenia szkoleniowe dla naszych pracowników. Całkowita kwota inwestycji przekracza 20,4 mln euro. Budynek ma zostać ukończony pod koniec 2018 roku.

Źródło: AgE, Fot. firmowe, Oprac. apl 
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 04:07