StoryEditor

3,5 tony ziemniaków i 0,5 tony cebuli wyrzucone do lasu. Dlaczego ktoś pozbył się dobrego plonu?

W Netphen w Niemczech nieznana osoba wyrzuciła 3500 kg ziemniaków, które zostały odkryte przez przewodniczącego klubu myśliwskiego w lesie. Następnie pojawiła się też cebula. Kto pozbył się towaru, który dalej nadawał się do spożycia i dlaczego?
28.08.2023., 14:08h
W zeszły weekend nieznana osoba wyrzuciła setki kilogramów ziemniaków na skraju lasu. Ogromny kopiec został odkryty przez myśliwego, który następnie poinformował o tym urząd porządku publicznego, a także policję.Na ten moment nie udało się ustalić sprawcy ani motywu.

Nielegalne zutylizowane ziemniaki, według Westfalenpost są świeże, nie kiełkują więc pochodzą z tego sezonu. Policja przesłuchała rolnika Hannera Braacha z Beiebbach, przewodniczącego Związku Okręgu Rolniczego Siegen-Wittgenstein, który stwierdził, że ziemniaki nie pochodzą z Siegerland, ponieważ te zostaną dopiero wykopane na przełomie sierpnia i września.

Pół tony cebuli – wyrzucone

W nocy ze środy na czwartek 24 sierpnia, również nieznany sprawca wyrzucił około 0,5 tony cebuli, także na skraju lasu.Bernat Patrycja
Źródło: Agrarheute/RTL WEST/Westfalenpost
Fot: Bernat
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 12:15