StoryEditor

Ile razy pryskać na choroby pszenicy w tym sezonie?

Sukces w ochronie pszenicy przed chorobami grzybowymi zależy od doboru środka, jego dawki a przede wszystkim od terminu zabiegu. Ile razy chronić pszenicę w tym sezonie? Jaki dobrać fungicydy na choroby grzybowe?
17.02.2017., 11:02h

Niezależnie czy decydujemy się na strategię ochrony pszenicy w dwóch czy w trzech zabiegach, najważniejszy jest termin wykonania opryskiwania na choroby podstawy źdźbła. Kiedy go w tym roku wykonać?

Niestety, wiekszość rolników zdecydowała się wysiać pszenicę później, niż mówią zalecenia agrotechniczne. Wynikało to także z obiektywnych przyczyn, jak np. susza w czasie siewów, a potem silne deszcze. Ostatecznie wiąże się z tym problem w postaci słabego rozkzrewienia roślin.

Jeżeli utrzyma się obserwowany pzrebieg warunków pogodowych (nie nastąpi szybki początek wegetacji), wpłynie to na obsadę roślin, która może się obniżyć w wyniku wysmalania i wymarzania.

Jaką więc przyjąć strategię ochrony pszenicy w tym sezonie?

O tym dowiecie się z marcowego wydania „top agrar Polska. Szeroki artykuł na ten temat znajdziecie Państwo w numerze 3/2017 "top agrar Poslka" od str. 100.

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 11:48