StoryEditor

Seminaria uprawowe 2020: kompleksowe rozwiązania dla ochrony roślin

Partnerem naszych tegorocznych seminariów uprawowych jest firma Innvigo. Istnieje na polskim rynku już 5 lat o czym opowiedział Marcin Bystroński.
08.01.2020., 15:01h

Dziś firma Innvigo to już 40 produktów zarejestrowanych w Polsce, natomiast poza Polską, w 11 krajach Europy i Stanach Zjednoczonych jest to ponad 30 produktów. Są to zarówno herbicydy, a także fungicydy, insektycydy oraz regulatory wzrostu. Firma w tym roku obchodzi 5-lecie istnienia, a jej portfolio ma pozwalać na kompleksową ochronę m.in. zbóż czy rzepaku.

Początki firmy to preparaty jednoskładnikowe, m.in. fungicydy z tebukonazolem czy difenokonazolem oraz herbicydy oparte na tribenuronie czy fluroksypyrze.

– Teraz na bazie naszych produktów można budować pełne technologie ochrony upraw. Mamy np. herbicydy trzyskładnikowe, np. Fundamentum 700 WG zawierający tribenuron, metsulfuron i florasulam czy fungicydy również zawierające 3 substancje, np. Kier 450 SC z azoksystrobiną, difenokonazolem i tebukonazolem  – mówił Marcin Bystroński. Podkreślił, że gama produktów pozwala na zbudowanie np. pełnej, 3-zabiegowej ochrony fungicydowej zbóż.
Zwrócił m.in. uwagę na regulację pokroju rzepaku połączoną ze zwalczaniem chorób grzybowych, przede wszystkim suchej zgnilizny i zgnilizny twardzikowej.


Zalecenia na wiosnę

– Nasza oferta wiosennych herbicydów zbożowych pozwala na wybór technologii dostosowanej do zachwaszczenia na każdym polu. Każda z nich pozwala na zwalczanie chwastów jedno- i dwuliściennych – mówił Marcin Bystroński. Przykładem jest mieszanina preparatów Fenoxinn 110 EC, Tytan 75 SG i Rassel 100 EC, w której znajdziemy fenoksaprop-P- etylu, tifensulfuron + metsulfuron i florasulam.


Nowość w kukurydzy

Innvigo zapowiada też nowy produkt przeznaczony do odchwaszczania kukurydzy – trzyskładnikowy Metodus 650 WG zawierający izoksaflutol, terbutyloazynę i mezotrion. Produkt ma rejestrację przedwschodową w dawce 0,5 kg/ha i ma zwalczać chwasty jedno- i dwuliścienne.

– W przypadku ewentualnej korekty odchwaszczania polecamy preparat Henik 50 SG zawierający dobrze znany nikosulfuron – uzupełnił Bystroński.

mwal, jd

fot. mwal, jd


Partner główny seminariów uprawowych:

Partner seminariów uprawowych:

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:24