Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Afryka: plaga szarańczy znów sieje spustoszenie

Obrazek

Plaga szarańczy znów pustoszy Afrykę. Nowe pokolenia tych owadów rozmnażają się w zatrważającym tempie. W krajach takich jak Etiopia, Somalia i Kenia zagrożone są kolejne uprawy.

Dominika Mulak22 lutego 2021, 10:29
Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ostrzega przed następnym pokoleniem szarańczy, które zagraża egzystencji ponad 39 milionów ludzi w Etiopii, Jemenie, Somalii, Sudanie i Kenii.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy szkodniki zostały już zwalczone na 1,3 mln ha ziemi w Rogu Afryki. Ale w samej tylko północnej i środkowej Kenii już ponad 15 okręgów zostało poważnie dotkniętych drugą falą szarańczy, w tym na wielu nowych obszarach. Wcześniej sytuacja żywnościowa około 1,9 mln ludzi była niepewna, a teraz może ponownie dramatycznie się pogorszyć.

– Na szczęście przybywa teraz mniej szarańczy. Jednak najgorszego spodziewamy się, gdy owady wylęgną się w marcu i kwietniu - wyjaśnia Kelvin Shingles, krajowy dyrektor organizacji Welthungerhilfe w Kenii. Szczególnie zagrożone są źródła utrzymania hodowców bydła. Po latach suszy, powodzi, a teraz drugiej pladze szarańczy, brakuje im paszy dla zwierząt, a tym samym dochodu ze sprzedaży mleka i mięsa niezbędnego do przeżycia.

We współpracy z lokalnymi organizacjami, Welthungerhilfe wspiera społeczności w Kenii, które zostały szczególnie dotknięte przez siejącą spustoszenie plagą szarańczy. Otrzymują one gotówkę, nasiona oraz porady, dzięki którym, mogą lepiej radzić sobie z tymi owadami.

Źródło i fot.: topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)