StoryEditor

AGCO kupuje linię zielonkową Lely

Znana holenderska firma Lely sprzedaje dział produkcji maszyn do zbioru pasz zielonych koncernowi AGCO. Lely jest ważnym europejskim i światowym graczem w segmencie pras zwijających i przyczep zbierających.
13.03.2017., 17:03h

Dziś tj. 13 marca 2017 r. podano do oficjalnej wiadomości, że koncern AGCO kupuje linię do produkcji maszyn zielonkowych Lely. Transakcja przejęcia części firmy ma zakończyć się w IV kwartale 2017 roku. 

Oferta maszyn Lely po części pokrywa się z maszynami produkowanymi przez koncern AGCO tj. kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki. Dlatego po sfinalizowaniu transakcji produkcja tych maszyn w holenderskiej fabryce w Maassluis należącej do Lely zostanie ograniczona, a w efekcie zakład zostanie zamknięty do dni 31 marca 2018 r. Pracownicy zatrudnieni obecnie w tej fabryce zostaną oddelegowani do pracy w innych oddziałach AGCO. 

Zakłady produkcyjne Lely w Wolfenbuttel (prasy zwijające) i Waldstetten (przyczepy zbierające) w Niemczech przejdą w całości na własność do koncernu AGCO, a pracownicy zostaną zatrudnieni przez nowego pracodawcę. Ta część produktów była szczególnie interesująca dla koncernu AGCO. Oferowane do tej pory prasy zwijające produkowane były na potrzeby AGCO w porozumieniu z firmą Gallignani. Jeśli chodzi o przyczepy zbierające koncern AGCO  zaprezentował niedawno prototyp własnej konstrukcji przyczepy zbierającej Fendt VarioLiner. 

Firma Lely zdecydowała się na krok sprzedaży działu produkcji maszyn zielonkowych, ponieważ zamierza obecnie skupić się na rozwoju i produkcji urządzeń i sprzętu do wyposażenia obór. 

Koncern AGCO to liczący się w świecie producent ciągników i maszyn rolniczych. Do koncernu należą m.in. takie znane marki jak: Fendt, Massey Ferguson, Valtra i Chalenger.

dk

Fot: firmowe

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 17:12