Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

J. K. Ardanowski o rynku zbóż: potrzebujemy współdziałania, a nie okładania się „politycznymi cepami”

Dzisiaj w Warszawie odbywa się Kongres Polska Wieś XXI, podczas którego głównym tematem rozmów jest zawarte porozumienie dotyczące tranzytu zboża przez Polskę. W spotkaniu zabrali udział m.in. byli ministrowanie rolnictwa, w tym Jan Krzysztof Ardanowski. Skomentował on sytuację na rynku zbóż, a także w swoim imieniu i Prezydenta Dudy, wyraził nadzieje na znalezienie rozwiązań, które przyniosą ulgę polskim rolnikom.

Patrycja BernatBartłomiej Czekała19 kwietnia 2023, 15:37
— Jesteśmy na Kongresie Polska Wieś XXI, a z nami Pan Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa i przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzień dobry Panie Ministrze. Miał Pan tutaj bardzo mocne wystąpienie, na początku kongresu i w skrócie mówił Pan wyraźnie do wszystkich „ostrzegałem”, rzeczywiście od początku mówił Pan czym się może skończyć kwestia napływu zboża z Ukrainy bez żadnej kontroli, a teraz mamy ogromny problem na rynku. Jakie Pan widzi możliwości, czy w ogóle jest realne, żeby w perspektywie najbliższych miesięcy poprawić coś na krajowym rynku zbóż, gdzie mamy zboże z Ukrainy skupione za granicą, mamy zboże z polskich magazynów i mamy od wczoraj odblokowany transport, który ma być niby monitorowany. Pytanie jest takie, czy to i tak nie będzie obciążeniem dla krajowych portów i problemem z eksportem tego zboża — pytał redaktor naczelny Bartłomiej Czekała topagarar.pl
Koniecznie obejrzyjcie nasz film z komentarzem Jana Krzysztofa Ardanowskiego!

Zobacz także:  Monika Piątkowska: „Polska powinna być krajem tranzytowym. My nie możemy zamykać się z dnia na dzień na Ukrainę”


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)