StoryEditor

Ardanowski: intensywnie pracujemy nad utworzeniem Krajowego Holdingu Spożywczego

- Trwają intensywne prace nad rozszerzeniem działalności Krajowej Spółki Cukrowej, która będzie osią Krajowego Holdingu Spożywczego, stabilizującego część polskiej produkcji rolniczej – powiedział dziś w Kruszwicy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapewnił, że resort jest gotowy przekazać mniejsze podmioty na rzecz rozwoju holdingu.
15.06.2020., 17:06h
Minister Ardanowski uczestniczył dziś w przekazaniu przez Krajową Spółkę Cukrową pomocy o wartości 2 mln zł w związku z pandemią koronawirusa. Wsparcie trafiło do placówek służby zdrowia.

Przy okazji odniósł się do kwestii utworzenia Krajowego Holdingu Spożywczego, który ma powstać przez konsolidację wybranych firm z Krajową Spółką Cukrową. Pierwotnie prace nad utworzeniem holdingu miały się zakończyć we wrześniu 2019, ale do dziś nie ustalono ostatecznego kształtu i finansowania tego podmiotu.

Minister zapewnił jednak, że „trwają intensywne prace nad rozszerzeniem działalności Krajowej Spółki Cukrowej, która będzie osią grupy spożywczej, stabilizującej część polskiej produkcji rolniczej”. 


- Konkretne wytyczne są w tej chwili realizowane w resorcie rolnictwa i aktywów państwowych. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, resort rolnictwa przekaże mniejsze podmioty na rzecz rozwoju holdingu, który będzie służył polskiemu rolnictwu - podkreślił minister Ardanowski.

Zaznaczył, że prace nad utworzeniem holdingu idą w dobrym kierunku, „bez narażania na ryzyko”.

- Cieszę się, że kolejna spółka Skarbu Państwa, która dla ...
Pozostało 56% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 12:33