StoryEditor

ARiMR ogłosiła konkurs Nowoczesna polska wieś – jakie nagrody?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła konkurs fotograficzny. Zdjęcia można wysyłać do 20 września br. Zobacz, jakie wymagania i nagrody! 
19.04.2021., 08:04h
Dla wielu z Was rolnictwo, oprócz tego, że jest codzienną pracą, jest także pasją. Pokazujecie to, wysyłając do nas zdjęcia z prac polowych. Agencja organizuje konkurs, który może Wam się spodobać. 

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs fotograficzny pt. „Nowoczesna polska wieś” ma na celu prezentację zmian, które zaszły w polskim rolnictwie od czasu wejścia Polski w szeregi UE.  

– Bardzo liczymy na otrzymanie prac przedstawiających rolników, którzy korzystają z nowoczesnych maszyn, hodujących zwierzęta w nowych lub zmodernizowanych chlewniach, oborach, kurnikach. Zależy nam także na zdjęciach pokazujących prace polowe – informuje ARiMR, która zaznacza, że zdjęcia, które otrzyma będą wykorzystane w działaniach informacyjno – promocyjnych pokazujących efekty osiągnięte w rolnictwie i przetwórstwie żywności, dzięki dobremu wykorzystaniu środków wypłacanych w ramach WPR w UE. 

– Szczególnie interesują nas gospodarstwa rolników, którzy zrealizowali inwestycje dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2021-2027. Jesteśmy na półmetku wdrażania tego największego programu wsparcia inwestycyjnego dla polskiego rolnictwa i wiele jego efektów jest już widocznych. Mile widziane będą też prace ilustrujące życie kulturalne i społeczne współczesnej wsi oraz fotografie pokazujące piękno rodzimych krajobrazów wiejskich – podkreśla Agencja. 

Konkurs ruszył 30 marca br. i potrwa do 20 września br., osoba, która wysyła zdjęcie musi być pełnoletnia. Należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tylko jedną pracę, gdyż jeśli wyślemy więcej zgłoszenie będzie odrzucone. Zdjęcie może być wykonane aparatem cyfrowym, ale także smartfonem, w formacie JPG. Do zdjęcia należy dołączyć tytuł zdjęcia, datę oraz miejsce jego wykonania, dane personalne autora lub jego pełnomocnika oraz formularz zgłoszeniowy. 
Zdjęcia będą oceniane przez czteroosobowe jury składające się z pracowników Biura Prasowego ARiMR. Zdjęcia oceniane będą pod względem jakości i estetyki, siły przekazu/kreatywności, związku z przesłaniem zawartym w nazwach: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2021-2027.

Kiedy wyniki i jakie nagrody? 


Wyniki konkursu zostaną podane 12 października 2021 roku na stronie internetowej ARiMR. Nagrodzone zdjęcia zostaną umieszczone na stronie ARiMR wraz z informacją, kto jest ich autorem.
– W dniu 12 października br., czyli w Światowym Dniu Rolnika, ogłosimy wyniki konkursu i uhonorujemy wszystkich wyróżnionych drobnymi upominkami (m.in. zestawami narzędzi wielofunkcyjnych), a laureatów I, II i III miejsca nagrodami rzeczowymi (profesjonalnymi narzędziami warsztatowymi lub sprzętem fotograficznym). Dodatkowym elementem promującym i honorującym autorów będzie fakt, że zdjęcia zwycięzców oraz wyróżnionych mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych wydawnictwach realizowanych przez ARiMR – zaznacza ARiMR. 

Więcej informacji na temat konkursu, znajdziesz TUTAJ

oprac. dkol na podst. ARiMR 
fot. poglądowe

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 11:53