StoryEditor

Bayer podbija stawkę za Monsanto

Oferta firmy Bayer wzrosła ze 122 do 125 dolarów za akcję firmy Monsanto. Jednocześnie firma Bayer składa zapewnienie dotyczące kwestii finansowych i regulacyjnych.
18.07.2016., 10:07h

Oprócz niektórych zobowiązań dotyczących ewentualnie wymaganych regulacji, Bayer zaoferował 1,5 mld USD antymonopolowej opłaty, co ma potwierdzić chęć koncernu do pomyślnego sfinalizowania transakcji. 

W ostatnich kilku tygodniach toczyły się intensywne rozmowy kuluarowe między przedstawicielami obu koncernów. Po otrzymaniu dodatkowych informacji, w dniu 1 lipca, Bayer podniósł swoją ofertę gotówkową z 122 USD do 125 USD za akcję. W dniu 9 lipca przedłożony został zaktualizowany wniosek Monsanto.

Firma Bayer potwierdziła, że jej oferta zapewni bezpieczeństwo transakcji i nie byłaby uzależniona od warunku finansowania. Konsorcjalna umowa kredytowa dotycząca finansowania transakcji jest gotowa i przygotowana do podpisania przez pięć banków (BofA Merrill Lynch , Credit Suisse, Goldman Sachs, HSBC i JP Morgan). Niemiecki koncern jest przygotowany do uzyskania wszelkich niezbędnych zgód w określonych terminach ustalonych odpowiednio dla różnych obszarów geograficznych i portfolio produktów. Oprócz niektórych zobowiązań dotyczących ewentualnie wymaganych regulacji, Bayer zaoferował 1,5 mld USD antymonopolowej opłaty. Zmieniona oferta stanowi premię w wysokości 40 procent w stosunku do ceny akcji w dniu 9 maja 2016 r.

Źródło: Bayer

mwal

Fot. Łuczak

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 09:20