Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Cała populacja norek do wybicia – zmutowany koronawirus w Danii

Obrazek
Główny Lekarz Weterynarii otrzymał komunikat od duńskich służb weterynaryjnych, że u norek na tamtejszej fermie wykryto zmutowany podtyp koronawirusa. 
Dorota Kolasińska7 listopada 2020, 15:53
Główny Lekarz Weterynarii 5 listopada br otrzymał komunikat od duńskich służb weterynaryjnych dotyczący wykrycia u norek zmutowanego koronawirusa SARS-CoV-2. 

Okazuje się, że zupełnie nowy wariant koronawirusa stwierdzono w 5 fermach utrzymujących norki. Wykryto również 12 przypadków u ludzi.

Główny Inspektorat Weterynarii podaje, że zarażeni zmutowanym koronawirusem pracownicy ferm nie mieli silnych objawów choroby, ale nie wytworzyli także przeciwciał.

W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia szczepu, podjęto decyzję o wybiciu w najbliższych dniach całej populacji norek, liczącej około 12 mln sztuk utrzymywanych na fermach w Danii.

Oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)