StoryEditor

Debata ministrów rolnictwa Polski, Francji i Niemiec oraz komisarza rolnego UE

„Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” - debata z udziałem komisarza oraz ministrów rolnictwa Polski, Francji i Niemiec na żywo – już w najbliższy piątek!
22.06.2021., 20:06h
Wyjątkowe spotkanie na szczycie najważniejszych osób decydujących o europejskim rolnictwie odbędzie się już w piątek w ramach Europejskiego Forum Rolnego, organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Podczas debaty z udziałem polityków odpowiadających za przyszły kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 ministrowie rolnictwa Francji, Niemiec i Polski przedstawią najważniejsze cele i perspektywy dla europejskiego rolnictwa wytyczone w Zielonym Ładzie. Dyskusja dotyczyć będzie najważniejszych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Nie możesz tego przegapić!

Zaproszenie do udziału w debacie pt. „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” przyjęli:

Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE

Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska)

Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska)

Julia Klöckner – Minister Wyżywienia i Rolnictwa (Niemcy)

Julien Denormandie – Minister Rolnictwa i Żywności (Francja)

Debatę poprowadzi Karol Bujoczek, redaktor naczelny „top agrar Polska”


W jaki sposób poszczególne kraje planują zmienić system wsparcia gospodarstw i w jakim kierunku idą najważniejsze zmiany I i II filarze WPR? Czy działania prośrodowiskowe, wprowadzane w ramach Zielonego Ładu, ograniczą produkcyjność europejskich rolników? W jaki sposób utrzymać konkurencyjność małych i średnich gospodarstw oraz wzmocnić ich pozycję na rynku w obliczu koncentrującego się przetwórstwa i handlu? Czy wprowadzając nowe założenia, Europa nie ryzykuje swojego bezpieczeństwa żywnościowego? Już w najbliższy piątek, 25 czerwca, o tych kwestiach będą dyskutować politycy z Francji, Niemiec i Polski – najważniejszych europejskich krajów rolniczych.

W najbliższych dniach zdecydują się losy i ostateczny kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2027, wynegocjowany w ramach Trilogu – czyli porozumienia – pomiędzy Radą Ministrów UE, Parlamentem Europejskim oraz Komisją Europejską.

Nie możesz przegapić tego wydarzenia – już w najbliższy piątek, 25 czerwca, punktualnie o godz. 9:00! Transmisja online z debaty będzie prowadzona na stronie: www.forum-jasionka.pl/online a także na naszej stronie internetowej.

Dołącz na platformie ZOOM (dołączenie do ZOOM będzie możliwe na ok. 10 minut przed rozpoczęciem debaty).

Do udziału w inicjatywie realizowanej w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej - Europejskiego Forum Rolniczego zapraszają: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agro Promotion.

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 13:02