StoryEditor

Dotacje z modernizacji gospodarstw rolnych na fotowoltaikę. Na co wydać pieniądze?

Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma ogłosić nabór wniosków na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach rolnych z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Poznaj szczegóły!
12.08.2022., 14:08h

Zielona energia w gospodarstwie rolnym

Takie możliwości otwiera uchwała Komitetu Monitorującego PROW z końca kwietnia br., wprowadzająca kolejne zmiany w „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Co prawda inwestycje w instalacje fotowoltaiczne produkujące prąd na potrzeby prowadzonej w gospodarstwie produkcji rolnej były możliwe także przed tą zmianą, teraz jednak w „Modernizacji” będzie wyodrębniony nowy obszar wsparcia (obszar f „Zielona energia w gospodarstwie rolnym”) przeznaczony wyłącznie dla takich inwestycji.
Ponieważ na razie resort rolnictwa nie uwzględnił jeszcze nowego naboru w harmonogramie naboru wniosków PROW, można spodziewać się, że ARiMR będzie przyjmować wnioski o to wsparcie nie wcześniej niż jesienią br.

Jakie inwestycje w świetle nowych przepisów?

W nowym obszarze wsparcia przewiduje się możliwość dofinansowania wyłącznie inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii wraz z magazynami energii i systemami zarządzania energią. Przy czym te odnawialne źródła energii potraktowano tutaj mocno wybiórczo, ograniczając wsparcie jedynie do instalacji fotowoltaicznych, co wynika bezpośrednio z przygotowanego ...
Pozostało 85% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 12:26