StoryEditor

Europejscy rolnicy szykują szturm na Brukselę

Rolnicy zrzeszeni w organizacjach i stowarzyszeniach mają dość siedzenia z założonymi rękoma i czekania na zmiany których nie akceptują. Planują protest, ale nie byle jaki….
09.11.2021., 15:11h

13 i 14 grudnia br. w Brukseli odbędzie się pierwszy protest europejskich rolników dotyczący wdrażania, wg rolników „szkodliwych” założeń Europejskiego Zielonego Ładu.

Organizatorami protestu są Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej, Mark van den Oever z Holandii (Farmers Defence Force) oraz Sieta van Keimpema- ( European Milk Board) jak również Claus Hochrein z Niemiec (LsV Deutschland). W działania włącza się już coraz więcej osób i organizacji z europejskich państw. Przygotowano spot, w którym organizatorzy zachęcają do udziału w proteście.

- Na co dzień jesteśmy konkurentami rywalizującymi o miejsce na rynkach zbytu. Jednak w związku z  działaniami podejmowanymi przez Komisję Europejską jesteśmy zmuszeni aby pierwszy raz w historii, zjednoczyć się i wspólnie walczyć o przyszłość naszych gospodarstw oraz o suwerenność żywnościową Europy - mówił Szczepan Wójcik Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej. Organizatorzy twierdzą, że skutki wprowadzenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu będą miały znaczący wpływ na europejskie rolnictwo- ograniczenie produkcji i wzrost cen, ponadto spadnie opłacalność i dochody rolników. Mimo, że pojawiło się dotychczas wiele opracowań na temat wpływu założeń Green Deal to wg. organizatorów protestu Komisja Europejska jest głucha na głosy rolników z całej UE.

- W związku z powyższym zdecydowaliśmy, że rozpoczynamy przygotowania do wspólnego, ogólnoeuropejskiego protestu rolników. 13 grudnia spotkamy się w Brukseli i pokażemy, co sądzimy o pomysłach dotyczących niszczenia europejskiego rolnictwa. Udział w protestach już teraz zapowiedziały organizacje reprezentujące rolników z Holandii, Niemiec, Polski, Belgii, Danii, Francji, Irlandii, Włochy. Kolejne kraje potwierdzają gotowość do działania – informuje Instytut Gospodarski Rolnej.Zobacz spot tego wydarzenia klikając w poniższe zdjęcie: 


oprac. dkol na podst. instytutrolny.pl/

fot. instytutrolny.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 07:14