StoryEditor

Fermy masowo sprzedają jaja

Ceny skupu jaj są na wysokim poziomie, ale przystopowały. Czy to oznacza rychłe spadki? – zastanawiają się fermy. W podmiotach skupujących praca wre, a telefony urywają się od ofert sprzedaży.
21.09.2016., 13:09h

Ceny skupu jaj od wielu tygodni utrzymują się na wysokim poziomie, jednak drugi tydzień z rzędu trend zwyżkowy zatrzymał się. Przystopowanie tendencji wzrostowych po tak długim czasie często wróży odwrócenie kierunku. Nic dziwnego, że fermy masowo wyprzedają jaja, by zarobić póki jeszcze to jest możliwe.

Jak wynika z naszej redakcyjnej sondy cenowej, stawki w skupach jaj przyhamowały i podmioty skupujące ten surowiec (ze sprawdzonych przez nas) nie zamierzają gwałtownie zmieniać stawek w skupie.

Mimo tego braku wzrostu cen, firmy skupujące obserwują duże zainteresowanie sprzedażą jaj ze strony rolników. Taka sytuacja wynika oczywiście z faktu, że ceny znajdują się na wysokim poziomie i sprzedaż jaj jest opłacalna – zauważają firmy zajmujące się skupem oraz sprzedażą jaj.

Średnia cena jaj na dzień dzisiejszy wynosi XL to 0,31 zł/szt., L: 0,25 zł/szt., M: 0,19 zł/szt. i S: 0,12 zł/szt.  wb, ag

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

 

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 20:14