Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Indie inwestują w sprzęt do walki z szarańczą

Obrazek
Indie kupują drony i specjalistyczny sprzęt do monitorowania przemieszczania się szarańczy i rozpylania środków owadobójczych w celu opanowania ataku szarańczy. 
Szarańcza pustynna niszczy coraz więcej plantacji roślin uprawnych.
Dorota Kolasińska21 lutego 2020, 08:01
Reuters poinformował, że Indie postanowiły zakupić drony do obserwacji przemieszczania się szkodników oraz sprzęt do oprysków. Indie całkiem nieźle radziły sobie z atakiem szarańczy kontrolując kolejne miejsca występowania owadów. Jednak gdy szarańcza pojawiła się w Pakistanie, sytuacja stała się znacznie poważniejsza. Zagrożone są uprawy pszenicy i roślin oleistych. 

Jak donosi Reuters chmary szarańczy mogą latać z wiatrem do 150 km dziennie, a dorosłe owady spożywają tyle, ile same ważą. Zaraza spowodowała już znaczne szkody na pastwiskach i uprawach oraz zagroziła bezpieczeństwu żywności w kilku krajach nad Oceanem Indyjskim we wschodniej Afryce, w tym w Somalii, Etiopii, Kenii, Erytrei i Dżibuti. Owady rozprzestrzeniły się również w Tanzanii, Ugandzie, a teraz w Sudanie Południowym. Pakistan, który boryka się z najgorszą inwazją szarańczy od dwóch dekad, ogłosił stan wyjątkowy na szczeblu krajowym.

Władze Indii sprawdzają, jak obecnie przygotowane są lokalne władze na pojawienie się szkodników na nowym terenie, aby ocenić ryzyko i poradzić sobie z ewentualną inwazją. Urzędnicy Indii i Pakistanu są w stałym kontakcie, ale nie padła dotychczas propozycja pomocy w opanowania sytuacji w Pakistanie. 

Gujarat i Radżastan, wioski w zachodnich Indiach które graniczą z pustynnymi obszarami Pakistanu i są szczególnie narażone na inwazję szarańczy. Ostatnio na granicy Indii i Pakistanu podobna plaga szkodników zaatakowała w 1993 r. 

Oprac. dkol na podst. reuters.com
Fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)