StoryEditor

Hiszpania: rolnicy protestują i blokują drogi!

Kilkadziesiąt tysięcy hiszpańskich rolników bierze udział w blokadach dróg i protestach przeciwko polityce rządu Pedra Sancheza.
18.02.2020., 15:02h
W piątek 14 lutego br. rolnicy w Hiszpanii zablokowali ciągnikami rolniczymi ponad 20 dróg. Jak poinformowała organizacja rolnicza Asaja, która odpowiada za organizację mianifestacji, największe blokady prowadzone były w katalońskiej prowincji Lerida, a także na autostradach i trasach szybkiego ruchu w Andaluzji.

W piątek przed południem wicepremier Pablo Iglesias razem z minister pracy i polityki socjalnej Yolandą Diaz zorganizowali spotkanie z organizacjami rolniczymi. Deklarowali podczas niego, że rząd jest gotowy spełnić postulaty manifestujących. Ich zapewnienia nie są jednak dla rolników wystarczające i Ci zapowiadają dalszą falę protestów.

Protesty hiszpańskich rolników są niczym innym jak kontynuacją blokad przeciwko centrolewicowej polityce rządu, który pracuje w tym kraju od początku roku. Tamtejsi rolnicy domagają się m. in. subsydiów, pomocy w negocjacjach z dużymi sieciami handlowymi oraz przeciwdziałania zaniżaniu cen produktów rolnych przez handlowców.

Fot. Twitter/Associació Valenciana d‘Agricultors
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 20:44