StoryEditor

KI Chemistry spółka grupy Kulczyk przejmuje kontrolę nad Ciechem

Na koniec września pojawiły się wyniki trzeciego w tym roku już wezwania na akcje Ciechu. Wtedy też zwiększył swój udział z 77,7% do 92,45%. Po osiągnięciu tego wyniku spółka kolejny raz zaproponowała mniejszościowym akcjonariuszom wykupienie akcji. Kulczyk chce wycofać akcje Ciechu z obrotu giełdowego, a tym samym sprawić, aby spółka stała się niepubliczna.
17.10.2023., 10:10h
Na koniec września 2023 roku KI Chemistry otworzyło ofertę sprzedaży akcji po cenie 54,25 zł za sztukę, tak aby zdobyć brakujące 7,55% akcji, a tym samym przekroczyć magiczny próg, dzięki któremu będzie można spółkę wycofać z Giełdy Papierów Wartościowych.

Sebastian Kulczyk prawie dwa tygodnie później osiągnął swój cel i jak pokazują opublikowane w poniedziałek 16 października br. dane, udział spółki z grupy Kulczyk Investments wzrósł do poziomu 95,43%. W związku z tym kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie przymusowego wykupienia akcji należących do pozostałych akcjonariuszy, aby następnie wycofać akcje Ciechu z giełdy.

Zobacz także: Kulczyk ściąga Ciech S.A. z giełdy? Niepubliczna formuła spółki ma usprawnić jej działanie

Przekroczenie progu 95% daje prawo przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji w ciągu trzech miesięcy, od momentu osiągnięcia tego wyniku.

Jak podaje Forbs, w czasie czterech tegorocznych wezwań główny inwestor zapłacił akcjonariuszom około 1,2 miliarda złotych.

Patrycja Bernat
Źródło: Forbs
Fot: Sebastian Kulczyk Foundation Facebook archiuwm
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 08:40