StoryEditor

Kolejny wniosek o wotum nieufności wobec ministra Jurgiela

W Sejmie jest już złożony kolejny wniosek o wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela. Tym razem odwołania ministra rolnictwa domaga się Platforma Obywatelska, która zarzuca mu niespełnienie wyborczych obietnic w sprawie wyrównania dopłat bezpośrednich oraz nieskuteczną walką z afrykańskim pomorem świń.
12.06.2018., 16:06h
Dla ministra Jurgiela wniosek o wyrażenie wotum nieufności to nic nowego. W lipcu i wrześniu zeszłego roku jego odwołania zażądało Polskie Stronnictwo Ludowe. Pierwszy wniosek został ostatecznie wycofany, drugi przepadł w głosowaniu. 


– Szkoda, że wniosek złożony 12 września 2017 r. o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela przepadł. Po pierwsze dlatego, że  tamten wniosek nic nie stracił na aktualności, a po wtóre kolejne 10 miesięcy braku działań ze strony Ministra Krzysztofa Jurgiela, wyrządziło dodatkowe szkody polskiej wsi. Minister Krzysztof Jurgiel po raz kolejny udowodnił, że nie dba o interesy polskich rolników i rozwój obszarów wiejskich – napisali w uzasadnieniu posłowie Platformy Obywatelskiej.

Lista błędów i zaniechań

Zdaniem posłów PO żadne obietnice z kampanii wyborczej jakie składał PiS, nie doczekały się realizacji. Sztandarowy projekt „wyrównania dopłat bezpośrednich” nie będzie zrealizowany, gdyż z informacji napływających z Brukseli i potwierdzanych przez członków obecnego rządu wynika, że w latach 2021-2027 Polska otrzyma zdecydowanie mniej środków n...
Pozostało 66% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 19:36