StoryEditor

Koronawirus: Czy rolnicy muszą nosić maseczki ochronne w gospodarstwie? MRiRW wyjaśnia

Od dzisiaj wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust. Jednak czy rolnicy muszą nosić maseczki ochronne na terenie swojego gospodarstwa rolnego? Resort rolnictwa wyjaśnia!
16.04.2020., 13:04h

Rozporządzenie, które wprowadza od 16 kwietnia 2020 roku obowiązek zakrywania nosa i ust, dotyczy noszenia maseczek ochronnych w miejscach ogólnodostępnych, takich jak np. obiekty handlowe i usługowe. Zgodnie z uzasadnieniem do rozporządzenia obowiązek ten nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym - jak np. taras czy własna nieruchomość gruntowa wokół domu.

Przypominamy również, że zgodnie z nowym brzmieniem paragrafu 5 pkt 1 rozporządzenia zakaz przemieszczania się na terytorium RP nie dotyczy przemieszczania się danej osoby w celu:

  • wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych;
  • pozarolniczej działalności gospodarczej;
  • prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym;
  • realizacji zadań mających na celu ochronę i zabezpieczenie upraw i płodów rolnych przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę lub przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt lub zakupu towarów i usług z tym związanych.

Źródło i fot.: MRiRW
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 08:31