StoryEditor

Międzynarodowy Zielony Tydzień 2022 odwołany

Organizatorzy Międzynarodowego Zielonego Tygodnia 2022, który miał się odbyć 21-30 stycznia zadecydowali o odwołaniu ze względu na czwartą falę pandemii koronawirusa i wprowadzenie obostrzeń.
10.12.2021., 15:12h

- Międzynarodowy Zielony Tydzień kwitnie dzięki spotkaniom, próbom, odkrywaniu i degustacji. Biorąc pod uwagę dane warunki, takie jak maski i odległości, nie można spełnić oczekiwań naszych gości Zielonego Tygodnia - mówi Lars Jaeger, kierownik projektu Międzynarodowego Zielonego Tygodnia w Messe Berlin.

Organizatorzy postanowili, że planowane dyskusje na temat polityki rolnej i żywnościowej odbędą się w ramach 14. Światowego Forum Wyżywienia i Rolnictwa (GFFA) w dniach 24 do 28 stycznia 2022 r. w formie online. Około 2000 międzynarodowych uczestników ze świata polityki, biznesu, nauki i społeczeństwa będzie dyskutować na temat polityki rolnej i żywnościowej na forum wirtualnym. GFFA 2022 jest poświęcony tematowi „Zrównoważone użytkowanie gruntów: Bezpieczeństwo żywnościowe zaczyna się od gleby”.

Wraz z XV Forum Przyszłości na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w dniach 26 i 27 stycznia 2022 r. Federalne Ministerstwo Rolnictwa zachęca do odwiedzenia wirtualnej platformy wymiany, dyskusji i transferu wiedzy w ramach konferencji pt. „Silny wolontariat – dla dobrego życia na wsi”.

Kolejny Międzynarodowy Zielony Tydzień odbędzie się w Berlin Exhibition Centre w dniach 20-29 stycznia 2023 roku. Miejmy nadzieję, że tym razem planów nie pokrzyżuje COVID.

Oprac. dkol na podst. gruenewoche.de/

Fot. www.gruenewoche.de/

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 17:13