Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nie daj się oszukać! Pismo wyłudzające pieniądze

Obrazek

Uważaj!! Bo łatwo się nabrać! Tym razem chodzi o ochronę danych osobowych. Do osób prowadzących działalność gospodarczą, których dane można znaleźć w ogólnie dostępnych rejestrach (np. CEIDG) trafiają pisma do złudzenia przypominające pisma urzędowe wzywające do uiszczenia opłaty za naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych (RODO). Zobacz jak rozpoznać pismo od oszustów.

Grzegorz Ignaczewski8 listopada 2018, 15:45
Wzywającym jest Instytut Ochrony Danych Osobowych z Warszawy. W piśmie kierowanym do przedsiębiorców przywołuje się fikcyjny urząd Głównego Inspektora Nadzoru Ochrony Danych Osobowych zamiast faktycznie istniejącego do 25 maja br. Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (teraz tę funkcję sprawuje Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), grożąc jednocześnie egzekucją komorniczą w przypadku nieuiszczenia wpłaty w terminie 7 dni.

Dlatego uczulamy wszystkich, którzy takie podejrzane pismo otrzymają – nie dajcie się nabrać! Przestrzeganie przepisów RODO faktycznie może być kontrolowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych jednak nałożenie kary pieniężnej to ostateczność i musi być poprzedzone przeprowadzeniem całego urzędowego postępowania i kontroli w firmie.   gi


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy