StoryEditor

Polski Związek Rolny – AgroUnia tworzy nowe szeregi

      AgroUnia poinformowała dzisiaj, że utworzyła nowy związek rolniczy - Polski Związek Rolny. Jak podkreśla organizacja sytuacja w rolnictwie tego wymagała. Kto będzie nią zarządzał?
01.10.2022., 11:10h

AgroUnia utworzyła już partię polityczną, teraz powstał Polski Związek Rolny. Rolnicy za wszelką cenę starają się zrobić porządek w rolnictwie, tym bardziej, że sytuacja wielu gospodarstw się pogarsza w obecnym kryzysie gospodarczym, ciągnąc na dół coraz mniej dochodowe branże.

- Jednym z celów AGROunii było powołanie do życia ogólnopolskiego związku zawodowego rolników. To już jakiś czas temu się udało i na związkowej mapie Polski mamy Polski Związek Rolny – informuje AgroUnia. Wczoraj w woj. mazowieckim w Sochaczewie odbył się pierwszy zjazd delegatów, podczas którego wybrano władze i ustalono cele oraz priorytety.  

- Dziś wszyscy razem widzimy, że ilość rolniczych problemów jest wręcz przytłaczająca. Polityczny bełkot, który słyszymy z sejmu nie rozwiąże naszych bolączek. Jeśli nie zrobimy tego sami to nie zrobi tego nikt. Można powiedzieć, że domino podwyżek cen żywności ma swój początek w potężnych zaniedbaniach rządzących właśnie na polskiej wsi. My o tym mówiliśmy już dawno jednak władza wiedziała „lepiej” – komentuje sytuację w rolnictwie AgroUnia. Jak podaje organizacja celem nowego związku rolniczego będzie obrona rodzinnych gospodarstw, które produkują żywność.

Polski Związek Rolny – zarząd

Podczas zjazdu delegatów wybrano 5 osobowy zarząd. Zaskoczenia nie będzie, bo w zarządzie zasiądą koordynatorzy AgroUnii, znani z zaangażowania w rolnicze interesy w poszczególnych regionach Polski.

Michał Kołodziejczak - prezes

Filip Pawli K

Andrzej Waszczuk

Michał Koszarek

Piotr Łuczak

Oprac. dkol na podst. FB AgroUnii

Fot. AgroUnia

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 18:51