StoryEditor

Porozumienie podpisane, ale czy to koniec rolniczych protestów? Kwietniowe wydanie top agrar Polska

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce pod koniec marca zawarto „rolnicze” porozumienie. Ale czy rolnicy są usatysfakcjonowani jego treścią? To temat przewodni kwietniowego wydania top agrar Polska, które już jest na rynku!
29.03.2024., 12:30h

Polscy rolnicy, którzy protestują twardo od 24 stycznia przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi i niekontrolowanemu importowi z Ukrainy, w dalszym ciągu nie są usatysfakcjonowani działaniami polskiego rządu i Komisji Europejskiej. Nawet podpisane w Jasionce na Europejskim Forum Rolniczym porozumienie, nie napawa ich optymizmem. Co zawiera jego treść?

W tym numerze przygotowaliśmy specjalnie dla Was kalkulacje opłacalności uprawy pszenicy, kukurydzy, rzepaku i buraków cukrowych dla zbiorów w 2024 roku. Niestety, niskie ceny płodów rolnych powodują, że już od dłuższego czasu nie spinają się finanse rolników. 

Mokra jesień spowodowała w wielu przypadkach opóźnienie siewu zbóż, których nie dało się już odchwaścić. Mokra wiosna również mogła opóźnić ten zabieg. Jaka zatem powinna być temperatura, żeby myśleć o skutecznym zwalczaniu chwastów? Na szczęście, jeśli chodzi o dostępne do odchwaszczania zbóż ozimych wiosną substancje, nie jest źle.

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie właśnie w kwietniowym numerze top agrar Polska. O szczegółach opowiada redaktor naczelny Karol Bujoczek.

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 15:09