StoryEditor

Protesty rolników w Irlandii. Nie zgadzają się na ustawę klimatyczną i nową WPR

W 30 irlandzkich miastach protestowali rolnicy. Nie zgadzają się na proponowane zmiany w zakresie ochrony klimatu i nowej WPR.
16.06.2021., 15:06h
Po serii rolniczych protestów w całej Unii Europejskiej przyszedł czas na Irlandię. Kilka dni temu tamtejsi farmerzy strajkowali przeciwko nowej WPR i krajowej ustawie o ochronie klimatu aż w 30 miastach w całym kraju. Manifestacje zorganizowało Stowarzyszenie IFA

Zdaniem irlandzkich rolników proponowane przepisy zagrażają branży rolno-spożywczej. By chronić swoje gospodarstwa „przed podwójnym atakiem” wyjechali na ulice. 

- Próbowaliśmy konstruktywnie współpracować z rządem i ministrem Ryanem, ale on nie przyjmuje poprawek. To kompletna bzdura i nadszedł czas, aby rolnicy sami stanęli w obronie największego rodzimego sektora Irlandii – powiedział Prezes Stowarzyszenia Tim Cullinan. 

Dodał, że rolnicy chcą robić więcej w zakresie działań na rzecz klimatu, ale obecne programy środowiskowe im tego nie umożliwiają, a wręcz zagrażają ich gospodarstwom.

- To, czego naprawdę potrzebujemy, to dobry program WPR, wprowadzony na kilka następnych lat - mówili rolnicy. 

oprac. ksz, fot. IFA
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 22:26