StoryEditor

Rolnicy coraz częściej korzystają z portalu IRZplus

Rolnicy złożyli już ponad 11 tys. dyspozycji za pośrednictwem nowego portalu rejestracji zwierząt  - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
19.09.2018., 12:09h
Od momentu startu portal cieszy się dużym zainteresowaniem rolników. Od pierwszego dnia, wykonali oni za jego pośrednictwem 2 tys. dyspozycji. IRZplus pozwala zgromadzić rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach. Umożliwia też załatwianie urzędowych spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich.  

Dzięki portalowi można szybko i wygodnie dokonywać przez internet zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących zwierząt, np. o ich urodzeniu, kupnie, wywozie lub uboju. Znacznie ułatwia on składanie zgłoszeń przemieszczeń zwierząt, np. kupno-sprzedaż. Za pośrednictwem IRZplus można także bez konieczności udawania się do biura powiatowego ARiMR złożyć zapotrzebowanie na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz oraz ich duplikaty, a także zamówić duplikaty paszportów dla bydła.

– Korzystanie z portalu nie jest skomplikowane. Zachęcam rolników do sięgania po to przydatne narzędzie - mówi Beata Orzołek, wiceprezes ARiMR.

oprac. mm, źródło: ARiMR
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:06