StoryEditor

Spis Rolny: GUS przywraca wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, GUS przywrócił możliwość bezpośredniego przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w gospodarstwie.
12.10.2020., 10:10h
Okazuje się, że nie wszyscy rolnicy chcą lub mają możliwość dokonać spisu rolnego przez internet. Dlatego GUS zdecydował, że częściowo przywróci wywiady bezpośrednie.

Od 10 października przywrócono możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Warunkiem jest oczywiście zachowanie standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

- O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym – informuje GUS. 

Rachmistrzowie, którzy udadzą się do gospodarstwa, muszą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami.

Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.

Gminy już zaczęły informować swoich mieszkańców o przywróceniu wywiadów bezpośrednich.


W gospodarstwach, w których rolnicy lub ich rodzina są objęci kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony wyłącznie przez telefon.


Przypomnijmy, że Powszechny Spis Rolny trwa od 1 września do 30 listopada. Udział w badaniu jest obowiązkowy.

ksz, na podst. GUS
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 10:16