StoryEditor

Sztab Kryzysowy Rolników: jeżeli dalej będą wybijać zdrowe zwierzęta wrócimy do protestów ulicznych

Groźba powrotu do ulicznych protestów oraz żądanie dymisja ministra rolnictwa. To reakcja Sztabu Kryzysowego Rolników po decyzjach ministra rolnictwa o wybiciu zakażonych koronawirusem zwierząt futerkowych. 
09.02.2021., 15:02h


Dzisiaj w Warszawie obradował Sztab Kryzysowy Rolników, który zajął się kwestią zwierząt futerkowych.

– Uważamy, że jest to zamach na tę branżę. A ja jako rolnik z krwi i kości uważam, że jest to taki sam dział gospodarki rolnej jak inne. Czym różni się hodowla zwierząt futerkowych od hodowli trzody chlewnej, drobiu, bydła czy innych zwierząt. Tego oddziału hodowli trzeba bronić – mówił na konferencji prasowej Sławomir Izdebski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych.

Zdaniem członków Sztabu Kryzysowego Rolników to co się dzieje obecnie na fermach zwierząt futerkowych to nic innego jak kolejna próba wprowadzenia Piątki dla Zwierząt. Ale tym razem pretekstem jest zachorowanie norek na Covid -19 na jednej z pomorskich ferm.

– Tak jak lis podstępnie podchodzi do kurnika, tak dzisiaj podchodzi się pod tą branżę pod pretekstem choroby wybija się rolnikom zwierzęta i nie płaci za to odszkodowań. Rolnik został bez środków do życia. Obiecuje się jakieś nagrody. Ale my nie chcemy żadnych pieniędzy. Po prostu nam nie przeszkadzajcie – mówił S. Izdebski, który zwrócił uwagę, że podob...
Pozostało 46% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 01:29